SKANDAL! Dla kurii płockiej obrona życia jest „kontrowersyjna”! Dzierżawski w Korona TV (WIDEO)

Członek zarządu Fundacji Pro – Prawo do Życia Mariusz Dzierżawski w Korona TV opowiadał o tym, co dalej z projektem stop aborcji. Jak wyznał, według kurii płockiej projekt chroniący życie dzieci oraz pomagający karać przestępców aborcyjnych jest „kontrowersyjny”.

Mariusz Dzierżawski w Korona TV opowiadał o zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem stop aborcji. Ze względu na przepisy wprowadzone pod pretekstem tzw. pandemii, cały czas można zbierać podpisy. Ilość zebranych podpisów w tym roku jest mniejsza, ponieważ – jak podkreślił gość programu – „ze względu na okoliczności pandemiczne”.

– Środowiska, co do których mieliśmy nadzieję, że udzielą pomocy albo przynajmniej nie będą szkodzić, jakby wystraszone tym, że aborcjoniści się zdenerwują. Od jednego z hierarchów dostałem taką informację, że „Kościół jest oczywiście przeciwko aborcji, ale ten projekt ustawy zawiera 'kontrowersyjne treści'” – mówił Mariusz Dzierżawski, na co Dominik Cwikła dopytał, czy to naprawdę była odpowiedź od katolickiego biskupa. – Tak – potwierdził Dzierżawski, zaś dopytany, który to biskup, odpowiedział, że taka odpowiedź przyszła „z kurii płockiej”. Biskupem diecezji płockiej jest bp Piotr Libera.

– Zadałem pytanie, o jakie zapisy z tego projektu chodzi i na czym ta „kontrowersja” ma polegać, bo chciałbym się dowiedzieć, jak rzeczywiście tam są jakieś w projekcie zapisy niezgodne z nauczaniem Kościoła. Chętnie się o tym dowiem i chętnie to poprawimy. Ale na to pytanie już odpowiedzi nie otrzymałem – podkreślił gość Korona TV.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.