Skandaliczna wypowiedź ks. Bonieckiego w sprawie samospalenia

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Ks. Adam Boniecki skomentował samobójstwo Piotra S. Słowa księdza w temacie brzmią zadziwiająco – nie tylko wpisują się w narrację polityczną, a nawet wręcz pochwalają akt samobójstwa.

W wywiadzie dla dziennikarza GW oraz na łamach „Tygodnika Powszechnego” ks. Boniecki porównuje samobójcę spod Pałacu Kultury do Jana Palacha, który wyraził sprzeciw wobec inwazji wojsk radzieckich na Czechosłowację w 1968 r. Zdaniem ks. Bonieckiego Piotr S. „lepiej widział zagrożenia i zniszczenia”, a samobójstwo jest wyrazem jego wielkiej miłości do ojczyzny.  – Chcę dodać, że formę pańskiego sprzeciwu uważam za najbardziej ze wszystkich szlachetną – kończy ksiądz Boniecki.

Mimo że Boniecki wyraźnie podkreśla, iż jego zdaniem samobójstwo S. „nie było spowodowane przyczynami psychiatrycznymi”, uważa on, jakoby Kościół nie potępiał odebrania sobie życia. Powołując się na wyrwane z kontekstu słowa z Katechizmu usprawiedliwia czyn Piotra S. Jednocześnie zdaje się nie zauważać wcześniejszych fragmentów z Katechizmu, wyraźnie wskazujących, że „samobójstwo popełnione z zamiarem dania >>przykładu<<, zwłaszcza ludziom młodym, nabiera dodatkowo ciężaru zgorszenia”.

Jakiś czas temu podobna wypowiedź pojawiła się na profilu ojca Grzegorza Kramera, który dziękuje Piotrowi S. „za odwagę”. Po ostrej krytyce ze strony Internautów, Kramer przeprosił za swoje słowa i stwierdził, że nie pochwala samobójstwa.

tygodnikpowszechny.pl, onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net