Skandaliczne prawo w Watykanie. Od piątku wymagany jest paszport covidowy pod groźbą wstrzymania wypłaty

Dekret sekretarza stanu Watykanu kard. Pietro Parolina nakazuje przychodzenie do pracy wyłącznie z aktualnym paszportem covidowym. Bez niego nie wolno zjawić się na miejscu pracy, zaś nieobecność traktowana będzie jako nieusprawiedliwiona, więc nie otrzyma się wynagrodzenia. Przepis wchodzi w życie od 1 października, czyli od piątku.

Pracownicy Watykanu oraz goście muszą mieć paszport covidowy. Wynikać ma z niego przyjęcie szprycy na koronawirusa, bycie ozdrowieńcem lub posiadanie uznanego za aktualny negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Bez covidowego paszportu nie można będzie przyjść do pracy w Watykanie. KAI poinformowało, że akceptowane będą paszporty covidowe „watykańskie, unijne oraz innych państw, które spełniają wymogi, a obowiązek posiadania dokumentu dotyczy terytorium Państwa Watykańskiego, obiektów eksterytorialnych na terenie Rzymu i w Castel Gandolfo”.

Według dekretu, będą rozpatrywane indywidualnie wyjątkowe sytuacje, jednak nie wspomniano w nim o innych metodach pracy, np. zdalnie. Wierni, którzy przebywają na terenie państwa watykańskiego tylko w trakcie trwania nabożeństw, nie muszą posiadać paszportu covidowego.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net