Skradziono relikwie Jana Pawła II

Relikwie znajdujące się w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-Monial we Francji zostały skradzione. Był to kawałek materiału z krwią papieża Jana Pawła II, który zachowano po zamachu w 1981 roku. Katolicka Agencja Informacyjna (KAI) podała, że trwa śledztwo w tej sprawie.

Ks. Lagrange, proboszcz parafii powiedział, że relikwią był kawałek materiału z krwią Jana Pawła II. Został on zachowany po zamachu na papieża 13 maja 1981 roku. Bazylice przekazał ją kard. Stanisław Dziwisz.

– Jestem oburzony i głęboko zasmucony, podobnie jak wszyscy parafianie i osoby związane z sanktuarium – powiedział cytowany przez KAI kapłan. Agencja dodała, że ostatni raz relikwię widziano w piątek wieczorem. Jeden z wiernych zaalarmował w niedzielne popołudnie, że ta zaginęła.

– Złodzieje działali w sposób dość drobiazgowy, nie plądrując niczego, po prostu przekraczając barierę i podnosząc szklaną kulę, aby zabrać relikwiarz, mimo że był zapieczętowany. Ponadto parafianka, widząc w kaplicy pustą szklaną kulę, najpierw pomyślała, że sam wyniosłem relikwię i czekała aż wrócę z urlopu w poniedziałek, by zapytać, co z nią zrobiłem – powiedział ks. Lagrange.

Kapłan poinformował o kradzieży służby, które odnalazły kulę z odciskami palców. Dowód przekazano do laboratorium. Nie wiadomo na razie, co stało się z samą relikwią.

– Była w mosiężnym relikwiarzu bez większej wartości, więc tak naprawdę cenna była sama relikwia. Sprawcy kradzieży mogą ją sprzedać za granicę, ale obawiamy się przede wszystkim, że może być wykorzystana do praktyk okultystycznych, a nawet satanistycznych – podkreślił ks. Lagrange. Kapłan zwrócił również uwagę, że w weekend kradzieży w okolicznych parafiach również doszło do kradzieży. Zaginęły głównie kielichy liturgiczne oraz hostie.

Zauważył też, że w ten sam weekend doszło w okolicznych parafiach do kradzieży kielichów i hostii, co może być powiązane z kradzieżą w jego parafii. Nie zaznaczono, czy skradzione hostie były konsekrowane.

ekai.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net