3 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Sobór Watykański III? Niemiecki biskup chce dopuścić do kapłaństwa już nie tylko kobiety, ale „wszystkie płci”

Część niemieckich heretyków związanych z tzw. drogą synodalną podczas tzw. oddolnego soboru przyjęło „Manifest z Rottenburga”. Do apelu dołączył niemiecki biskup. Nazywający się katolikami odstępcy domagają się, by Kościół zwołał sobór, na którym nie tylko kobiety, ale „wszystkie płci” będą mogły zostać kapłanami.

Gebhard Fürst, biskup Rottenburga-Stuttgartu dołączył do apelu o zwołanie nowego soboru, popierając również „Manifest z Rottenburga”. Dołączył w ten sposób do grona heretyków apelujących o zwołanie w Kościele nowego soboru powszechnego.

Tematem postulowanego soboru miałaby być kwestia ruchu LGBT w Kościele. Miałaby być także poruszana kwestia „strukturalna i treściowa”, połączona z reformami.

Sygnatariusze „oddolnego soboru” chcą m.in. by biskup miejsca był wybierany przy współudziale miejscowych wiernych. Ponadto kapłaństwo miałoby być dostępne nie tylko dla mężczyzn i kobiet, ale „dla wszystkich płci”. Kolejnym postulatem jest „pełna interkomunia z heretykami protestanckimi.

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Sobór Watykański III? Niemiecki biskup chce dopuścić do kapłaństwa już nie tylko kobiety, ale „wszystkie płci”

  • To nie wystarczy już
    projudaistyczny,
    modernistyczny, liberalny Sobór Watykański II z aktywnym udziałem Jana Pawła 2 i Benedykta XVI?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net