Syryjski arcybiskup: USA ma współudział w powstaniu ISIS

Foto: YouTube
Foto: YouTube

W odpowiedzi na słowa Johna Kerry’ego odnośnie ludobójstwa dokonanego przez ISIS, arcybiskup Jacques Behnan Hindo w mocnych słowach wskazał, iż odpowiedzialność za stworzenie tej organizacji ponoszą również Stany Zjednoczone.

Arcybiskup Hassaké-Nisibi przypomniał fakty z lat 80., gdy USA wspierały mudżahedinów w walce z ZSRR. – Ogłoszenie faktu ludobójstwa jest osiągnięte przez skupienie całej uwagi na Daesh i usunięcie wszystkich zawiłości oraz historycznych i politycznych procesów, które doprowadziły do stworzenia dżihadystowskiego potwora poprzez wspieranie bojówek islamistycznych, gdy toczyła się wojna przeciw Sowietom w Afganistanie. – powiedział abp Hindo.

– Chce się usunąć wszystkie nietypowe czynniki, które doprowadziły do nagłego i patologicznego pojawienia się Daesh. Jeszcze niedawno istniały tureckie i saudyjskie (kraje sojusznicze USA) naciski, by dżihadyści z frontu al-Nusra dystansowali się od Al-Kaidy, aby móc być uznanymi za „umiarkowanych” rebeliantów, a może nawet uzyskać pomoc Zachodu – oznajmił duchowny. Dodał również, iż interwencja rosyjska bardzo wzmocniła autorytet Moskwy w Syrii.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net