1 marca 2024
Kościół i wiara

Szok. Z Watykanu wyszła instrukcja dotycząca kapłaństwa kobiet i akceptacji czynów homoseksualnych. Jej treść jest prawidłowa

Watykan chce ograniczyć dyskusje dotyczące odstępstw niemieckich. Kardynał Sekretarz Stanu Pietro Parolin wezwał w oficjalnym piśmie biskupów niemieckich do zaprzestania debatowania nad zmianą rozumienia homoseksualizmu oraz kapłaństwa kobiet.

O piśmie kard. Parolina poinformował katolicki dziennik „Die Tagespost”. Sekretarz Stanu skierował pismo do Beate Gilles, sekretarz generalnej Konferencji Episkopatu Niemiec.

Dokument datowany jest na 23 października. Sporządzono go więc jeszcze w trakcie rzymskiego etapu Synodu o Synodalności. Dwa tygodnie wcześniej do Franciszka napisał list abp Stanisław Gądecki, wyrażając zaniepokojenie rozesłaniem przez niemiecką Drogę Synodalną maila do wszystkich uczestników synodu.

Abp Gądecki wskazał wówczas, że niemieckie postulaty to radykalne zmiany nieugruntowane w Ewangelii. Chodzi m.in. o homoseksualizm oraz rozumienie kapłaństwa. Możliwe, że pismo kard. Parolina to reakcja na list abpa Gądeckiego.

Pełna treść pisma kard. Parolina w języku niemieckim jest dostępna TUTAJ. Kardynał zwraca na początku uwagę, że Niemcy mają nie wkraczać na własną oddzielną drogę, gdyż odbywa się ogólnoświatowy Synod.

Następnie kardynał stwierdził, że kwestia kapłaństwa kobiet, nad którą debatują niemieccy biskupi, jest całkowicie zamknięta. Przywołał przy tym „Ordinatio sacerdotalis” Jana Pawła II i trzy wypowiedzi Franciszka na ten temat.

Dalej poruszył kwestię homoseksualizmu.

– Nawet jeżeli zgodzimy się, że z perspektywy subiektywnej mogą występować różne czynniki, które wzywają nas, byśmy nie osądzali takich ludzi, nie zmienia to jednak nic w subiektywnej ocenie moralnej tych działań – napisał kard. Parolin cytowany przez pch24.pl.

Stwierdził również, że Kościół ma „jasną i ustaloną” ocenę moralną stosunków homoseksualnych.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyje/fot. Diliff/CC BY-SA 3.0/Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Szok. Z Watykanu wyszła instrukcja dotycząca kapłaństwa kobiet i akceptacji czynów homoseksualnych. Jej treść jest prawidłowa

  • Wspaniale. O ile to nie jest mydlenie oczu, jak już było, żeby przywalić znienacka jakąś „reformą”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net