Tak działa demokracja. Fińska parlamentarzystka cytowała Biblię. Grozi jej więzienie za „podżeganie do nienawiści”

Päivi Räsänen, fińskiej parlamentarzystce grożą dwa lata więzienia za to, że zacytowała Biblię w kontekście finansowania organizacji LGBT przez jeden z heretyckich zborów. O sprawie poinformowała chrześcijańska grupa prawnicza ADF International.

W czerwcu 2019 roku Räsänen skomentowała finansowanie organizacji LGBT przez luteran. Umieściła na portalu społecznościowym zdjęcie Pisma Świętego otwartego na fragmencie Listu do Rzymian.

– Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie – czytamy w 1 Rz, 24-27.

Od tego czasu przeciwko parlamentarzystce trwa dochodzenie, zaś 29 kwietnia Prokurator Generalny postawił jej zarzut „podżegania do nienawiści” wobec „grupy mniejszościowej”. Jak przekonuje, takie wpisy „mogą wywołać nietolerancję, pogardę i nienawiść do homoseksualistów”, za co grozi jej do dwóch lat więzienia.

– Nie mogę zaakceptować tego, że wyrażanie moich przekonań religijnych może oznaczać więzienie. Nie uważam się za winną grożenia, oczerniania lub obrażania kogokolwiek. Wszystkie moje wypowiedzi były oparte na nauce Biblii dotyczącej małżeństwa i seksualności – skomentowała.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “Tak działa demokracja. Fińska parlamentarzystka cytowała Biblię. Grozi jej więzienie za „podżeganie do nienawiści”

 • 4 maja 2021 o 09:32
  Permalink

  Dobrze, że nie zacytowała fragmentu biblii, w którym jest napisane, że za czyny homoseksualne dwóch mężczyzn należy się śmierć.

  Odpowiedz
 • 5 maja 2021 o 21:05
  Permalink

  Niedługo nie będzie można otworzyć buzi bo wszystko co powiesz może być użyte przeciwko tobie.Koniec świata.

  Odpowiedz
  • 5 maja 2021 o 22:31
   Permalink

   Prawdę zacytowała. Tak jak na tę sprawę patrzy Bóg.

   Biblia nie pozostawia wątpliwości co do takich czynów. To właśnie z tego powodu Jehowa Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę. I podobnie jak było w tamtych czasach obecny świat jest zachowany na sąd przy pomocy ognia.

   Bóg nie powstrzymał się od ukarania starożytnego świata nawet własnego ludu Izraela gdy dopuszczał się podobnych czynów i z całą pewnością i tym razem nie powstrzyma się od tego.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.