Ten ksiądz nie tylko cieszy się z braku wizyty duszpasterskiej, ale też twierdzi, że sposób przyjmowania Komunii Świętej jest bez znaczenia

Ks. Marek Radomski, w mediach społecznościowych ukazujący się bez stroju kapłańskiego, publicznie wyraził radość z powodu braku wizyty duszpasterskiej. W dalszej dyskusji z oburzonymi wiernymi przekonywał też, że „sposób udzielania Eucharystii jest bez znaczenia”.

Większość współczesnych księży to po prostu lenie i ignoranci z wybrakowaną formacją, czego przykładem jest wspomniany kapłan.

– Chwała Bogu i biskupowi! Nie będzie kolędy w 2022r! – napisał na Twitterze ks. Marek Radomski.

Wpis wywołał oburzenie wiernych, ale także reakcje kapłanów. W trakcie dalszej dyskusji w komentarzach, ks. Radomski przekonywał też, że „sposób udzielania Eucharystii jest bez znaczenia”.

Oczywiście ta teza to błąd, za który kapłan po śmierci będzie odpowiadał przed Bogiem. TUTAJ zaś można przeczytać, jak należy poprawnie przyjmować Komunię Świętą, również sposobem zwanym „na rękę”, który nie oznacza brania Konsekrowanej Hostii na gołą dłoń.

– Grudzień 2021: Chwała Bogu i biskupowi! Nie będzie kolędy! Marzec 2022: Kochani bracia i siostry, jak mawiał św. JP2: „wiele jest serc, które czekają na Ewangelię”… Kościół to nie tylko dom z kamienia, jesteśmy rodziną i tak się składa, że rodzina potrzebuje nowych ławek – ironizował Mateusz Ochman. – W ogóle z wiernymi to same problemy. Cały czas tylko by czegoś chcieli: ochrzcij mi dziecko, udziel Komunii, wyspowiadaj, pobłogosław mój dom i rodzinę. Człowiek nie ma przez to czasu tweeta wrzucić, nie mówiąc o nagrywaniu na tik toka – dodał.

– Pytanie czy wyniósł to ksiądz z domu, czy z seminarium – skomentował Matek Miśko. – „Nie, to nieprawda, że moderniści i dobroludziści są leniwi” – stwierdził Dominik Cwikła.

Z kolei ks. Daniel Wachowiak zapowiedział, że w jego parafii tzw. kolęda się odbędzie. – Z poszanowaniem dekretu Księdza Arcybiskupa i na Chwałę Bożą. Stąd tak jak w ub. roku: Msza Święta a po niej modlitwa przed domami parafian i błogosławieństwo domowników oraz ich domu – napisał na Twitterze kapłan.

– Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując. Gorącą miłością wspiera chorych, zwłaszcza bliskich śmierci, wzmacniając ich troskliwie sakramentami i polecając ich dusze Bogu. Szczególną troską otacza biednych, cierpiących, samotnych, wygnańców oraz przeżywających szczególne trudności. Stara się wreszcie o to, by małżonkowie i rodzice otrzymali pomoc do wypełniania własnych obowiązków oraz popiera wzrost życia chrześcijańskiego w rodzinach – czytamy w Kodeksie Prawa Kanonicznego kan. 529.§1, który to fragment przywołuje portal pch24.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net