„To współudział w zbrodniach”. Bp Kukah ostro krytykuje prezydenta Nigerii i wzywa do działania. Władze ignorują dramat od lat

– Milczenie rządu wobec zbrodni, samo jest zbrodnią, jest współudziałem w czynach podłych ludzi, którzy swoimi działaniami narażają na szwank przyszłość całych pokoleń – powiedział biskup Sokoto, Matthew Hassan Kukah. Hierarcha publicznie potępił bierność władzy centralnej kraju wobec zbrodni islamskich bojówek na chrześcijanach, które mają miejsce w Nigerii już od lat.

Bp Kukah wezwał prezydenta do „rozliczenia się z ogromu przemocy, która pustoszy kraj”. Dodał, że prezydent Buhari powinien zająć wyraźne stanowisko przeciwko bojówkarzom, potępić porwania i masakry nigeryjskich cywilów.

– Jego obowiązkiem jest wyjaśnić, kiedy nasi uchodźcy, którzy przebywają obecnie w Kamerunie, Czadzie czy Nigrze będą mogli wrócić do swoich domów – podkreślił katolicki hierarcha.

Bp Kukakh przypomniał także o dramatycznej sytuacji mniejszości chrześcijańskiej w północno-wschodniej Nigerii. Są oni prześladowani przez islamistów, którzy atakują także mniej radykalnych muzułmanów. Z powodu prześladowań, znacząco wzrosła także pospolita przestępczość. Ponadto islamskie bojówki działają jawnie i niemalże bez przeszkód.

– Wydaje się, że rząd postanowił zignorować los Nigeryjczyków i pozostawić ich na pastwę zła – podsumował hierarcha.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net