4 grudnia 2023
Kościół i wiaraWiadomości

“Trzęsienie we Włoszech to kara Boża”

foto: Leggi il Firenzepost, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Leggi il Firenzepost, licencja CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

O. Giovanni Cavalcoli, dominikanin, we włoskim Radiu Maryja powiedział, że trzęsienie ziemi we Włoszech to kara boska za zalegalizowanie w lipcu przez ten krajów związków jednopłciowych. Doradca papieża zganił znanego teologa, jednak po stronie ojca Cavalcolego stanęli inni, którzy mają podobne zdanie.

Komentarz dominikanina doprowadził do jego zawieszenia w radiu oraz bezprecedensowego potępienia ze strony osobistego doradcy papieża oraz zastępcy Sekretarza Stanu, abpa Angelu Becciu. Mimo tego pozostaje przy wygłoszonej przez siebie tezie powołując się na teologię. – Potwierdzam wszystko to, co wcześniej powiedziałem: trzęsienia ziemi są wywołane przez grzechy ludzkie, takie jak np. życie w związkach cywilnych – mówił. Kapłan wezwał innych duchownych do lektury Katechizmu. – Jestem doktorem teologii i przez trzydzieści lat pracowałem w Watykanie ze świętym Janem Pawłem II. Powtarzam, że grzechy takie jak: homoseksualizm zasługują na boską karę, która może się przejawiać w postaci trzęsienia ziemi – dodaje kapłan.

O. Cavalcoli nie jest sam. Coraz więcej duchownych oraz uczonych wskazuje, że seria ogromnych trzęsień ziemi, które nawiedziły w ostatnim czasie Włochy, może coś oznaczać. Każde z nich było wyraźnie odczuwalne w Rzymie, zwłaszcza najbardziej w dniu 30 października, gdy papież brał udział w obchodach reformacji.

Uczeni przypominają, że ziemia zatrzęsła się, gdy Pan Jezus skonał na krzyżu. Niektórzy drwią nawet, że gdyby arcykapłan Kajfasz miał biuro prasowe, to najprawdopodobniej mówiłby, że trzęsienie ziemi nie miało nic wspólnego z ukrzyżowaniem Jezusa z Nazaretu.

W minioną niedzielę potężne trzęsienie ziemi o sile 6.6 w skali Richtera zniszczyło bazylikę świętego Benedykta w Nursji – patrona Europy z VI wieku – poważnie uszkadzając inne kościoły i zabytki. Było to trzecie z rzędu wielkich trzęsień, które dotknęły region po potężnych wstrząsach z 24 sierpnia. Wtedy to życie straciło ponad 300 osób.

CWIK/PanstwoChrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net