Tysiące Argentyńczyków przeciwko mordowaniu nienarodzonych

Dario Alpern, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W niedzielę w narodowym sanktuarium maryjnym w Lujàn w Argentynie zebrało się kilka tysięcy osób, by pokazać swój sprzeciw wobec przyjętego projektu ustawy o tzw. aborcji. Manifestujących poparli biskupi i księża.

– Pierwszy raz w historii demokratycznej Argentyny chce się przyjąć prawo, które pozwala, by jeden człowiek wyeliminował drugiego – powiedział bp Oscar Vincente Ojea. Dodał, że celem zgromadzenia jest z jednej strony modlitwa, z drugiej zaś „pokazanie rządowi, że większość narodu sprzeciwia się zmianom w prawie aborcyjnym”.

– Spotkanie obrońców życia w Lujàn jest znakiem, że Kościoł, który wydał obecnego Papieża, zamierza być bardziej aktywny przed głosowaniem w senacie – informuje Radio Watykańskie. Pojawiają się także głosy, że forsowanie prawa do mordowania nienarodzonych dzieci jest oznaką uległości rządu wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net