3 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

W Belgii więcej muzułmanów niż chrześcijan?

foto: fb.com
foto: fb.com

To całkiem możliwe. Już teraz w tym kraju jest coraz mniej praktykujących chrześcijan, a większością stają się muzułmanie. W Brukseli 19 proc. mieszkańców to wyznawcy islamu, praktykujący katolicy to 12 proc.

– W Europie będziemy mieć wkrótce więcej praktykujących muzułmanów niż praktykujących chrześcijan – ostrzega Koen Greens, minister sprawiedliwości Belgii. – Europa nie zdaje sobie z tego sprawy, ale taka jest rzeczywistość – dodał Greens. Problemem nie jest jedynie rosnąca liczba muzułmanów, ale coraz mniejsza społeczność chrześcijańska i zanikanie w niej praktyk religijnych. Przesunięcie, którego społeczeństwo nie dostrzega. Greens przypomina, jak wielu muzułmanów w Molenbeek reagowało na zamachy w Belgii, tańcząc na ulicach i ciesząc się z tragedii. – Rzucali butelki i kamienie, gdy próbowano aresztować Salaha Abdeslama. To jest prawdziwy problem – dodaje minister sprawiedliwości Jan Jambon.

Również Kościół w Belgii niepokoi się sytuacją i przypomina, iż islamizacja jest skutkiem sekularyzacji i stopniowego wyrugowania chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej. Islam staje się jedyną wiarą obecną w społecznym życiu Belgów. Apb Joseph De Kesel, prymas Belgii dodaje: chrześcijaństwo musi być uznane w społeczeństwie obywatelskim. Sekularyzacja jest dla Kościoła wyzwaniem, ale Belgowie muszą nauczyć się żyć w  kulturze zeświecczonej – i może to stanowić pewnego rodzaju wyzwanie.

MGOT/pch24.pl, radiovaticana.pl, panstwochrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net