15 czerwca 2024
Kościół i wiara

W Nigerii zamordowano kolejnych dwóch księży

W miniony weekend zamordowano dwóch księży w Nigerii. To kolejne morderstwa chrześcijan w tym kraju.

W sobotę bandyci napadli na wioskę i farmę w Kajama. Znajduje się ona przy drodze łączącej Kadunę i Kachię.

W wyniku napadu zastrzelony został ks. Vitus Borogo.

– Był kapelanem wspólnoty katolickiej na Politechnice Stanowej w Kadunie i przewodniczącym Nigeryjskiego Stowarzyszenia Katolickich Księży Diecezjalnych (NCDPA), oddziału w Kadunie. Miał 50 lat. Kondolencje rodzinie zmarłego i społeczności, w której udzielał się duchowny, złożył abp Matthew Man-Oso Ndagoso – podaje serwis Radia Watykańskiego.

Następnego dnia na plebanię mieszczącą się w stanie Edo włamali się bandyci. Ks. Christopher Odia właśnie wychodził na poranną Mszę świętą.

Napastnicy uprowadzili, a następnie zamordowali katolickiego kapłana.

– Z ciężkim sercem, ale z całkowitym poddaniem się woli Bożej, ogłaszamy śmierć naszego kapłana, ks. Christophera Odia, który został zabity przez porywaczy po tym, jak został porwany dziś rano – poinformowała tego samego dnia diecezja.

Ks. Odia był administratorem kościoła św. Michała w Ikabigbo, a także dyrektorem katolickiej szkoły średniej. Przeżył 41 lat.

– W ostatnich tygodniach w Nigerii z rąk ekstremistów i walczących gangów zginęły dziesiątki ludzi, w tym wielu chrześcijan. W Zesłanie Ducha Świętego w wyniku zamachu na kościół w Owo zginęło ponad 40 osób. Kilka dni później dokonano kolejnej masakry w Kaduna, gdzie odebrano życie ponad 30 osobom. Na porządku dziennym są porwania dla okupu. Według Open Doors, Nigeria znajduje się na 7. miejscu na świecie pod względem prześladowań chrześcijan – czytamy na vaticannews.va.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net