W Nikaragui prześladowania trwają nadal

Twitter Richard Ensor

W ostatnich dniach aresztowano grupę opozycjonistów, którzy domagali się uwolnienia więźniów politycznych. Kraj musiał też opuścić salezjanin, ksiądz César Augusto Gutiérrez, który otrzymywał coraz mocniejsze pogróżki za krytykę władzy.

– Jako duszpasterz wzywam osoby, które dopuszczają się aresztowań manifestantów do zaprzestania takich działań. W żaden sposób nie przyczyniają się do osiągnięcia pokoju, o czym wszyscy mówią; nie budują pojednania, ani stabilności ogłaszanej przez rządzących – powiedział kard. Leopoldo Brenes, przewodniczący Konferencji Episkopatu Nikaragui. Określił też takie działania jako grzeszne. – Wzywam do poszanowania ludności i prawa do manifestacji, które należy organizować w sposób pokojowy i cywilizowany – dodał hierarcha.

Kardynał Brenes zapewnia też, że Kościół poprzez Komisję Bezpieczeństwa i Kontroli cały czas stara się o uwolnienie aresztowanych, którzy byli członkami pokojowych manifestacji przeciwko rządowi lewicowego prezydenta Daniela Ortegi. Do miejsc przetrzymywania ludzi udają się osobiście także biskupi.

Protesty katolików w Nikaragui wspierają obecnie także amerykańscy protestanci.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net