W Polsce „księża-patrioci” sami wprowadzają segregację sanitarną, tymczasem kapłani w Lourdes ogłaszają wprost: Pielgrzymi mogą przybyć bez paszportów covidowych

– Sanktuarium w Lourdes nie będzie wymagać od pielgrzymów paszportów sanitarnych, by tak mogło się stać na niektóre wydarzenia wciąż będę obowiązywały limity wiernych. Poinformował o tym rektor tego maryjnego sanktuarium zapowiadając całą serię wakacyjnych inicjatyw, które, jak podkreślił, mają sprawić, że Lourdes znów zacznie tętnić życiem i modlitwą – czytamy na vaticannews.va.

– Od 1 lipca wznowione zostaną wieczorne procesje ze świecami, a przed grotą będzie sprawowana Msza z udziałem pielgrzymów – poinformował ks. Olivier Ribadeau Dumas, rektor sanktuarium. Oprócz tego sanktuarium wprowadza „sakralne recitale”, które mają przyciągnąć pielgrzymów i turystów do sanktuarium. Na chwilę obecną, będzie mogło w nich uczestniczyć tysiąc osób naraz.

Władze sanktuarium jak i burmistrz miasta chcą, by do Lourdes ściągnęło jak najwięcej osób. Bez tego nie uda się reaktywować działalności restauracji oraz hoteli. W czasie Wielkiej Histerii branże te bardzo ucierpiały. Stanowiły one główne źródło utrzymania mieszkańców regionu.

– Zależy na tym, by nie tylko ożywić życie religijne, ale i obudzić lokalną gospodarkę – powiedział ks. Dumas.

CZYTAJ TEŻ: Biskup segreguje pątników do pielgrzymki sanitarnej, kardynał wysławia w homilii eksperyment medyczny, proboszcz wyrzuca z kościoła osoby „niezaszczepione”, namaszczenie chorych tylko dla „zaszczepionych”. Polsko, co zrobiłaś ze swoim chrztem?

– Jesteśmy przekonani, że w czasie wakacji do Lourdes przybędzie dużo więcej pielgrzymów niż przed rokiem. Najwięcej osób spodziewamy się tradycyjnie w sierpniu – dodał kapłan. Przypomniał również, że sanktuarium w Lourdes jest „znakiem jedności w modlitwie, która nawet w czasie ograniczeń pandemicznych nieustannie płynęła z tego miejsca, w różnych językach, na cały świat”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.