W Radiu Watykańskim puścili wypowiedź ze zmienionym podejściem do separacji małżeńskiej. Podpierają się adhortacją Franciszka

Separacja małżeńska już nie jest najwyraźniej podawana przez modernistów jako „środek tymczasowy” lecz „ostateczny”. Wypowiedź padła przy okazji cytowania kobiety, która zachęca, aby katoliczki opuszczały swoich mężów w przypadku szeroko rozumianej „przemocy domowej”. Zaznaczyć należy, że pojęcie „przemoc domowa” współcześnie oznacza mnóstwo rzeczy z przemocą nie mających nic wspólnego.

Elisabetta Giordano, założycielka organizacji TraLeDonne przy okazji ONZ-etowskiego „międzynarodowego dnia eliminacji przemocy wobec kobiet” wezwała do „zmian kulturowych” w celu eliminacji szeroko rozumianej „przemocy domowej”.

Podkreślić należy, że tak ujmowana „przemoc domowa” to nie tylko zło, jak np. agresja fizyczna, znęcanie się, etc.. Współcześnie właściwie każdy sprzeciw wobec woli kobiety, niezależnie od jego słuszności, rozumowości czy też sprawiedliwości, podciągany jest pod „przemoc domową”.

Powołując się dane policji włoskiej, według której zjawisko przemocy domowej nasiliło się dwukrotnie z powodu rządowych restrykcji, Giordano powiedziała, że pojawia się „konieczność zmian kulturowych w walce z tym zjawiskiem”.

Podkreśliła, że katoliczki mają szczególny problem przed „opuszczeniem przemocowych związków ze względu na złożoną przysięgę małżeńską”.

– Przypomina zatem, że Papież Franciszek w Amoris Laetitia, dokumencie poświęconym pięknu małżeństwa, wyraźnie zaznacza, że w niektórych przypadkach, przez wzgląd na własną godność i dobro dzieci, separacja jest nieunikniona, a wręcz moralnie konieczna. Musi być jednak traktowana jako środek ostateczny, gdy wszystkie rozsądne próby naprawienia związku okazały się daremne – czytamy na stronie Radia Watykańskiego.

Należy podkreślić, że to już jest zmiana w przedstawianiu nauczania Kościoła, a raczej jego wypaczenie. W przypadku małżeństw, separacja jest bowiem opcją jedynie tymczasową, nie ostateczną, niezależnie od tego, co jaki hierarcha czy modernista by wmawiał.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net