W Szczecinie chcą postawić pomnik szatana przy al. Jana Pawła II i pl. Adamowicza

Do szczecińskiego magistratu w ramach budżetu obywatelskiego wpłynął wniosek o postawienie pomnika szatana. Póki co pomysł odrzucono, ale inicjatorzy zapowiadają dalsze działania w tej sprawie.

Wniosek trafił do magistratu w lipcu. Pomnik szatana miałby stać na planie pentagramu i cyfr 666. Natomiast figura szatana „znanego z wielu rzeźb i malowideł umieszczonych w kościołach” miałaby stanąć obok alei Jana Pawła II i Placu Adamowicza.

Autor pomysłu przekonuje, że chodziło mu o to, by pomnik widziało jak najwięcej osób. Wspomniane aleja i plac często są bowiem odwiedzane przez ludzi, zaś zamontowany w rejonie monitoring, przez który w razie, jakby ktoś wpadł na „szalony pomysł, by narazić się rogatemu bóstwu, taki czyn będzie mocno utrudniony”.

– Będzie to obiekt kultu religijnego i atrakcja turystyczna. Dzieci będą mogły usiąść na kolanach szatana i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie – przekonuje autor projektu. – Dla turystów zza granicy nieznających polskiej postępowej, pełnej tolerancji i nowoczesnej kultury, będzie to okazja na zapoznanie się z naszą wspaniałą kulturą. Szczecinianie po raz kolejny udowodnią, że jesteśmy dumni z naszego miasta oraz myślimy nieszablonowo, czasami z przymrużeniem oka – twierdzi.

Koszt projektu oszacowano na ponad 4,3 mln zł. Na szczęście projekt został odrzucony. Niestety, to nie ostatnie słowo organizatorów szatańskiego projektu.

– Ktoś złożył taki projekt, było to zgodne z procedurami, projekt został przeczytany, ale posiadał liczne braki formalne. Projekt był bezimienny i nie posiadał listy poparcia. Co więcej, autor usunął swoje konto internetowe w systemie SBO – mówi portalowi wszczecinie.pl Magda Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta w Szczecinie. 

Autorzy złożyli jednak odwołanie od decyzji miasta. Poczuli się dyskrymowani i rozesłali – anonimowo – informację po różnych mediach, że nie odpuszczą sprawy.

– Nie rozumiemy, dlaczego wcześniej utrudniano nam złożenie projektu. Pracowaliśmy nad nim wiele dni. Zaczęliśmy go pisać już na początku, bo w pierwszych dniach składania wniosków do SBO, aby projekt został jak najszybciej zweryfikowany. Dlatego właśnie to nasz projekt ma pierwszy numer na liście, bo był jako pierwszy złożony. Pierwszego dnia wprowadziliśmy poprawne formalnie dane, podaliśmy kwotę mieszczącą się w limicie, dodaliśmy zdjęcia i opis. Nie zatwierdzaliśmy go wtedy, bo było na to jeszcze bardzo dużo czasu. Nie chcieliśmy o czymś zapomnieć i potem żałować, że nie można nic poprawić. Ciągle zbieraliśmy materiały, zdjęcia wnętrz kościołów, z Polski i Europy, z Watykanu pokazujące wizerunki Szatana. Nie ukrywamy, że wzorowaliśmy się na projekcie z poprzedniej edycji SBO, czyli budowie pomnika Krzysztofa Jarzyny że Szczecina, szefa wszystkich szefów. Bo spełniał on wszelkie wymogi i został dopuszczony do głosowania, które wygrał – napisali.

antyradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

4 thoughts on “W Szczecinie chcą postawić pomnik szatana przy al. Jana Pawła II i pl. Adamowicza

 • 10 września 2020 o 07:38
  Permalink

  gościa powinni wsadzić do psychiatryka…

  Odpowiedz
 • 10 września 2020 o 12:03
  Permalink

  Despotyzm, zlo,pogarda juz nie zna granic.
  Przez ponad tysiac lat Polska byla krajem katolickim, cywilizacji europejskiej.
  Jakim prawem, garstka przeplaconych bandytow chce to zniszczyc?
  Polacy pod zadnym pozorem nie zgadzaja sie na to bezprawie.

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2021 o 23:01
  Permalink

  Szkoda, chętnie bym pojechała zobaczyć taki pomnik.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.