Ks. Lombardi broni polskiej ostrożności wobec imigrantów

O rozwagę przy ocenianiu polskiej polityki imigracyjnej zaapelował Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi. Duchowny zwraca uwagę, że Polska jest w zupełnie odmiennej sytuacji niż np. Włochy i nie należy porównywać stosunku tych dwóch krajów do problemu imigracji.

foto: twitter.com/gerryorome
foto: twitter.com/gerryorome

Ks. Lombardi odniósł się do kwestii polskiej polityki imigracyjnej w związku z falą negatywnych komentarzy pod adresem naszego kraju jako „niechętnego uchodźcom” (w domyśle – muzułmańskim). – Polska to inny kraj niż Włochy. A zatem inne są też problemy związane z migracją niż na przykład na Lampedusie. Tu przybywają Ukraińcy i Rosjanie. To inna kategoria ludzi niż Afrykańczycy czy przybysze z Bliskiego Wschodu – zauważa watykański rzecznik.

Dlatego musimy sobie zdać sprawę, że inna jest też specyfika migracji, gdy chodzi o kwestie kulturowe czy religijne. Tu nie ma problemu islamu. Uchodźców z Syrii jest chyba 300. Ale jest za to wiele tysięcy migrantów, którzy przybywają z Ukrainy i Rosji i którzy są prawosławni bądź należą do katolickich Kościołów wschodnich – kontynuuje ks. Lombardi. – A zatem musimy być bardzo ostrożni i zrozumieć, jak różne są oblicza migracji i gościnności. Jest to bardzo ważne. Ale jest też prawdą, że mocnym przesłaniem Papieża jest gościnność. Bo jest to istotny wymiar bycia chrześcijanami – zakończył jezuicki duchowny.

MGOT/radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.