Watykan rozważa nad eutanazją i transplantologią

twitter.com/AllBbiesss

W Watykanie rozpoczęła konferencja poświęcona dylematom etycznym powiązanych z rozwojem technologicznym. Goście Papieskiej Akademii Życia będą rozważali m.in. kwestie eutanazji, tzw. śmierci mózgowej i innych trudnych kwestii medycznych.

– Nowa technologia ma coraz bardziej istotny wpływ na różne aspekty, różne momenty życia ludzkiego – mówi ks. prof. Renzo Pegoraro, który sprawuje obecnie funkcję kanclerza Akademii. – Jednakże, pomimo ogromnych postępów nauki ważne jest również omówienie niebezpieczeństw, ryzyka związanego z technologią, która jest coraz bardziej inwazyjna i potężna, i może warunkować wiele aspektów życia ludzkiego – dodaje teolog.

Konferencja pod tytułem „Towarzyszenie życiu: nowe obowiązki w erze technologicznej” rozpoczęła się w czwartek i potrwa do niedzieli.

Całość podzielono na trzy bloki tematyczne dotyczące kolejno początków życia ludzkiego, ogólnie pojętej opieki medycznej, a także problemów związanych ze starością i godną śmiercią. Nie zabraknie tematów budzących napięcie w społeczeństwie, takich jak sztuczne zapłodnienie czy uporczywej terapii. – Musimy dokładnie przemyśleć, jak pomóc lekarzom, którzy opiekują się ludźmi u schyłku ich życia, zrozumieć etyczne i kliniczne obowiązki, ponieważ należy unikać zarówno nadmiernej, jak i niedostatecznej terapii – komentuje dr Bernardette Tobin z Australii.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.