Watykan szykuje dwa dokumenty o ideologii gender. Trafi do wszystkich episkopatów

Wikimedia Commons

Abp Angelo Zani, sekretarz Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej poinformował o przygotowaniach do publikacji w formie listu dwóch dokumentach związanych z ideologią gender. Zostanie on skierowany do wszystkich episkopatów na świecie.

Kongregacja nie będzie podejmować dyskusji z tą ideologią, lecz przypomni zasady chrześcijańskiego wychowania. Oprócz tego inny dokument, który uwzględniać będzie też wiele aspektów antropologicznych, szykuje Kongregacja Nauki Wiary.

– Abp Zani przypomniał, że do zbawczej misji Kościoła należy troska o integralny rozwój człowieka, w tym jego seksualności. Teoria gender budzi uzasadniony niepokój, bo jak zauważył Papież Franciszek promuje ona „społeczeństwo bez różnic płciowych i banalizuje podstawy antropologiczne rodziny”, a „tożsamość człowieka zdana jest na indywidualistyczny wybór” – informuje Radio Watykańskie.

Papież Franciszek, wbrew doniesieniom części prawicowych mediów, stanowczo opowiada się przeciwko rewolucyjnej ideologii. Nazwał ją m.in. „przejawem ideologicznej kolonizacji” oraz „wojną z małżeństwem”.

radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net