25 września 2023
Kościół i wiara

Watykan w ONZ: Walka z biedą nie może być ideologiczną kolonizacją

Jeffrey Bruno/US Papal Visit, CC BY 2.0, Flickr

Abp Bernadito Auza, Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ podczas 73 sesji Zgromadzenia Ogólnego przypomniał, że starania na rzecz walki z biedą a także promocji integralnego rozwoju człowieka nie mogą być ograniczane wyłącznie do wzrostu ekonomicznego. Należy bowiem zawsze szanować prawa i godność osoby ludzkiej.

Arcybiskup przypomniał o niebezpieczeństwie wspominanej przez papieża „ideologicznej kolonizacji”. Chodzi o narzucanie sposobu życia opartego na indywidualistycznej wizji człowieka, która obca jest wielu ludom świata. Przyczynia się także do wzrostu niesprawiedliwości oraz korupcji. Gwałci także wolność i hamuje integralny rozwój człowieka.

Abp Bernadito Auza zwraca także uwagę na zjawisko reinterpretacji praw człowieka i nowe ich rozumienie, które jest obce kulturom narodów. Narzuca się poprzez to nowoczesne sposoby kolonizacji przez silniejszych i bogatszych wobec biednych i słabych.

– Zaangażowanie na rzecz całościowego dobra osoby ludzkiej jest kluczem do prawdziwego rozwoju. Prawdziwie humanistyczna wizja wyraża się w spojrzeniu na innych, nie jako na potencjalnych konkurentów, ale sprzymierzeńców. Prawom człowieka zawsze powinny odpowiadać obowiązki – podsumował Abp Bernadito Auza, Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net