17 maja 2024
Kościół i wiara

„Watykański Stalin zapowiada Wielką Czystkę”. Prof. Bartyzel ostro o ataku Franciszka na Mszę świętą i rzymskich katolików

Profesor Jacek Bartyzel w ostrych słowach skrytykował wypowiedź Franciszka do węgierskich jezuitów. Hierarcha atakował rzymskich katolików za ich przywiązanie do Mszy świętej w rycie trydenckim. Przy okazji manipulował treścią Pisma Świętego oraz wypaczał naukę św. Wincentego.

Franciszek podczas spotkania z węgierskimi jezuitami 29 kwietnia zaatakował rzymskich katolików za ich przywiązanie do Mszy świętej wszechczasów. Na poparcie swoich słów przywołał List do Hebrajczyków, jednak zmanipulował jego treść, zmieniając znaczenie treści, którą przywołał.

Ponadto hierarcha nazwał przywiązanie do Mszy świętej trydenckiej „nostalgiczną chorobą”. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Do skandalicznej wypowiedzi odniósł się m.in. profesor Jacek Bartyzel. Jak podkreślił monarchista i tradycjonalista, zapowiada się najpewniej „wielka czystka”.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Watykański Stalin ogłasza, że walka z zacofaniem liturgicznym zaostrza się w miarę postępów w budowaniu Nowokościoła. Znaczy się, czeka nas kolejna Wielka Czystka – napisał na Facebooku prof. Jacek Bartyzel, komentując post z fragmentem wypowiedzi Franciszka na wspomniany temat.

– Ale posłużyć się do tego św. Wincentym z Lerynu, wrogiem nieubłaganym nowinkarstwa, to już jest szczyt zakłamania i perwersji – dodał profesor Bartyzel.

facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/Media Narodowe/Vatican News (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net