1 marca 2024
Kościół i wiara

Wdarli się na plebanię i uderzyli księdza. Napastnicy na wolności

W sobotę wieczorem dwóch mężczyzn wdarło się na plebanię w Dmeninie w pow. radomszczańskim. Jeden z napastników uderzył księdza w twarz, niszcząc przy okazji okulary, które nosił. Napastnicy uciekli, zaś policja bada sprawę.

O sprawie poinformował portal radomszczanska.pl. W sobotę około godz. 23.20 do drzwi plebanii przy parafii św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Dmeninie zapukało dwóch mężczyzn. Wcześniej 39-letni kapłan usłyszał hałas na zewnątrz. Napastnicy niszczyli wówczas infrastrukturę ogrodową wokół plebanii.

– Gdy ksiądz otworzył, by sprawdzić co się dzieje, na powitanie otrzymał cios w twarz. Jeden z napastników uderzył go i uszkodził okulary – powiedziała komisarz Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kapłan szybko zamknął drzwi. Napastnicy próbowali otworzyć drzwi, które uszkodzili. Zdążyli również znieważyć polską flagę, która zatknięta była przy wejściu. Straty materialne oszacowano na 2 tys. zł.

– Zaatakowali mnie nieznani sprawcy z nieznanych mi powodów. Na początku usłyszałem hałasy i niszczenie mienia. Początkowo nie otwierał drzwi, bał się bo czego mogą być zdolni intruzi. – Kiedy hałasy ucichły, otworzyłem. Myślałem, ze już sobie poszli, ale nie… zaczaili się i wtedy zostałem zaatakowany. Mężczyźni próbowali wtargnąć do budynku, ale na szczęście im się to nie udało. Nie jestem w stanie skojarzyć tych osób, powiedzieć, jak wyglądali i czy nie znajdowali się pod wpływem jakichś środków odurzających. Kiedy przyjechał patrol, sprawców już nie było – powiedział ks. Grzegorz „Dziennikowi Łódzkiemu”.

Następnego dnia podczas Mszy świętej kapłan opowiedział w trakcie homilii, co się wydarzyło. Mieszkańcy uważają, że zrobił to ktoś spoza miejscowości. – To byli jacyś naćpani goście, na pewno nie stąd tu nikt by czegoś takiego księdzu nie zrobił – powiedział DŁ jeden z mieszkańców. – To dobry młody ksiądz, niedawno przyszedł do nas z parafii św. Lamberta z Radomska. Bardzo miły człowiek i widać, że chce działać na rzecz parafii. Parafianie bardzo miło go przyjęli. Nie wierzę, żeby ktoś od nas zrobił mu coś takiego – oceniła inna kobieta.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net