Według Franciszka, to nie rządy, ale koronawirus zmienił świat

– Przed rokiem, kiedy podawane były pierwsze szczepionki, wielu miało nadzieję, że dzięki temu już niebawem pandemia się zakończy. Teraz widzimy, że koronawirus na zawsze zmienił nasz świat – przekonywał Franciszek podczas audiencji dla siedmiu ambasadorów, którzy rozpoczęli misję w Watykanie.

Franciszek podczas spotkania przypomniał, że ostatnie takie spotkanie miało miejsce ponad rok temu, gdy „świat nadal znajdował się w szponach pandemii, ale na horyzoncie pojawiały się oznaki nadziei, ponieważ podawano pierwsze szczepionki”. Uściślając, chodzi o nieprzebadane preparaty na koronawirusa.

Następnie powiedział, że od tego czasu „dokonał się już znaczący postęp, jednakże widzimy, że Covid-19 nadal powoduje wiele cierpienia, nie wspominając o ofiarach w ludziach”.

– Dlatego ważne jest, aby wspólnota międzynarodowa zwiększyła wysiłki na rzecz współpracy, tak aby wszyscy ludzie szybko uzyskali dostęp do szczepionek. Nie jest to kwestia wygody czy uprzejmości, ale sprawiedliwości – przekonywał Franciszek.

– Pomimo postępu medycznego i technicznego, który dokonał się na przestrzeni ostatnich lat, coś tak mikroskopijnego – pozornie nieistotny obiekt – na zawsze zmieniło nasz świat, bez względu na to czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie – twierdził Franciszek. Tu należy sprostować, że to nie koronawirus, którego śmiertelność jest rzeczywiście niewiele większa od grypy, lecz szkodliwe i totalitarne kursy obrane przez rządy wielu państw zmieniło nasz świat.

– Jak zauważyłem na początku pandemii, pilne jest, abyśmy wyciągnęli wnioski z tego doświadczenia i otworzyli oczy, aby zobaczyć to, co najważniejsze: siebie nawzajem. W szczególności mam szczerą nadzieję, że dzięki temu doświadczeniu społeczność międzynarodowa będzie miała większą świadomość tego, że jesteśmy jedną rodziną ludzką; każdy z nas jest odpowiedzialny za swoich braci i siostry, nikt nie jest wykluczony. Jest to prawda, która powinna nas skłonić do zajęcia się nie tylko obecnym kryzysem zdrowotnym, ale wszystkimi problemami, które dotykają ludzkość i nasz wspólny dom – ubóstwem, migracją, terroryzmem, zmianami klimatycznymi, by wymienić tylko kilka, i do zrobienia tego w solidarności, a nie w izolacji – kontynuował Franciszek.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Według Franciszka, to nie rządy, ale koronawirus zmienił świat

 • 22 grudnia 2021 o 23:08
  Permalink

  Kościół Matki Bożej Królowej Polski
  Katolicka Msza Święta Trydencka
  25.XII. Boże Narodzenie
  Pasterka
  ul. Sarego 18/2
  Kraków Stare Miasto

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net