Weganie zakłócili Mszę św.. Pijany lub niespełna rozumu kapłan na oficjalnym portalu episkopatu: To powinno mieć częściej miejsce

Do jednego z kościołów w Zurychu wtargnęła grupa wegan. Zakłócili oni trwającą Mszę świętą. Na oficjalnej stronie szwajcarskiego episkopatu głos w sprawie zabrał pewien kapłan, który jednak musiał być pijany lub niespełna rozumu. Nie tylko nie potępił zajścia, ale pochwalił chuligański wybryk i zachęcił sprawców, by podejmowali tego typu działania częściej. Określił też tzw. przemoc wobec zwierząt jako „jeden z największych problemów współczesności”.

Weganie zakłócili Mszę świętą w jednym z kościołów w Zurychu. O incydencie dowiadujemy się z oficjalnego portalu szwajcarskiego episkopatu Kath.ch.

– Protest wegańskich ideologów odbył się przeciwko… obyczajom związanym ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Szwajcarskim ideologom nie podobało się, że katolicy jedzą na święta jagnięcinę oraz jajka. Podczas Mszy świętej w Zurychu grupa aktywistów wegańskich stanęła przed ołtarzem. Dwoje z nich ubranych jak nowożeńcy trzymało w rękach modele martwych zwierząt. Za nimi stanęły inne osoby, które miały plakaty. Napisy mówili o zabijaniu jagniąt oraz o cierpieniu kur z powodu pozyskiwania jajek – opisuje portal pch24.pl.

Na stronie episkopatu Szwajcarii opublikowano wywiad z ks. Rainerem Hagencordem. Kapłan jednak musiał być pijany lub niespełna rozumu. Nie tylko nie potępił bluźnierczego incydentu, ale pochwalił wegan za ich akcję.

– Uważam, że to wspaniała akcja. Tutaj objawia się profetyczna siła chrześcijaństwa. Rzuca się wyzwanie mieszczańskiej wygodzie. Potrzebujemy wezwania do przebudzenia – ogłosił nieironicznie ks. Hagencord.

– Zakłócenia muszą mieć miejsce na Mszy świętej. Liturgia nie jest martwym rytuałem, ale czymś żywym. Nie możemy ignorować jednego z największych problemów współczesności, a jest nim przemoc wobec zwierząt – przekonywał.

Sam ks. Rainer Hagencord jest szefem Instytutu Zoologii Teologicznej w Münster. Najwyraźniej zdążył przesiąknąć poglądami schizmatyckiego, niemieckiego duchowieństwa, skoro zakłócenie Eucharystii jest dla niego „wspaniałą akcją”.

Nawet państwo szwajcarskie zdaje się mieć więcej rozumu i godności, niż tenże kapłan. Policja miejska wszczęła śledztwo w sprawie omawianego incydentu. W Szwajcarii wolno prowadzić przeróżne manifestacje, również w imię złych idei. Jednak należy przestrzegać wolność innych osób, również wyznania. Nie wolno także naruszać przy tym miejsc kultu religijnego.

Akcję wegan potępił wikariusz generalny ks. Luis Varandas.

kath.ch / pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net