2 grudnia 2023
Kościół i wiara

Wiara covidiańska w Kościele. Archidiecezja Mocton zakazuje wstępu do kościołów i przyjmowania Sakramentów przez osoby, które nie są w pełni zaszprycowane

Valéry Vienneau, arcybiskup archidiecezji Mocton w Kanadzie w komunikacie z piątku ogłosił, że – realizując życzenia rządu prowincji Nowy Brunszwik – podejmie działania, by uniemożliwić wchodzenie do kościołów na podległym sobie terenie osobom, które nie przyjęły dwóch dawek nieprzebadanej szprycy na koronawirusa.

– Prowincjonalna Minister Zdrowia Pani Shephard spotkała się z przywódcami religijnymi w prowincji po ogłoszeniu nowych środków dotyczących pandemii. Wyjaśniając nowe wytyczne wskazała, że ​​mają tylko jeden cel: zwiększenie odsetka osób w pełni zaszczepionych w prowincji (dwie dawki) – napisano w komunikacie.

Następnie powiela obalone wielokrotnie kłamstwo, jakoby szpryca „pozostawała najlepszym sposobem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa Delta oraz ochrony populacji”. Celem władz zaś jest „wskaźnik szczepień na poziomie około 90 proc.”.

– Minister dała nam jasno do zrozumienia, że ​​na naszych spotkaniach nie wymaga masek, środków sanitarnych ani dystansu społecznego. Środki te pozostają w gestii jednostek. Zamiast tego życzy sobie zgromadzeń w pełni zaszczepionych ludzi, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo i działać jako zachęta dla nieszczepionych – podkreślił abp Vienneau.

– Od środy 22 września, na każdym zgromadzeniu w naszych kościołach, parafiach lub w domach kultury pod naszym nadzorem, obecne osoby muszą być podwójnie zaszczepione. Przez zgromadzenia rozumiemy: uroczystości religijne (msze niedzielne i cotygodniowe, spotkania modlitewne, chrzty, śluby i pogrzeby, bierzmowanie, pierwsze pojednanie, pierwsza komunia), spotkania parafialne i duszpasterskie, katechezy, spotkania zarządu, konferencje, warsztaty, spotkania braterskie i towarzyskie, bingo, gry karciane itp. Przez obecnych rozumiemy: księży, ministrantów, członków chórów, wolontariuszy, wiernych i innych uczestników. Dotyczy to również członków rodziny lub bliskich przyjaciół na chrztach, ślubach lub pogrzebach – podkreślił hierarcha.

Przed wejściem do kościoła od tego tygodnia mają stać wolontariusze, którzy będą przy wejściu żądali dowodu przyjęcia pełnej szprycy. Nazwiska będą zapisywane na liście, aby „nasi wolontariusze za każdym razem nie prosili parafian o dowód szczepień”. Co ciekawe, „lista ta może być zażądana przez rząd”.

– Twoje dziecko nie zostanie ochrzczone, jeśli nie jesteś zaszczepiony. Nie wyspowiadasz się, nie możesz uczestniczyć w pogrzebie, ślubie, zwykłej Mszy, jw. W Kanadzie słychać diabelski chichot – skomentował ks. Daniel Wachowiak.

Co ciekawe, internauta przedstawiający się jako ksiądz Mariusz Górniak… bronił archidiecezji twierdząc, że ta wcale nie zakazała osobom czystym uczestnictwa w Liturgii.

– Kościół uznaje instytucję pełnomocnika, patrz link. Rodzice mają wyrazić prośbę o ochrzczenie dziecka, ale i h fizyczna obecność na chrzcie nie jest konieczna. Mogą wysłać pełnomocników – przekonywał i dodał, że „sugerowanie, że abp zakazał chrztu dzieci” niezaszprycowanych rodziców to „fejk i sianie zamętu”.

– Są sposoby, żeby w tej sytuacji był wilk syty i zawłaszcza cała owca. Trzeba jednak pewnej kreatywności i odpowiedniego wykorzystania kanonów prawa kościelnego – kontynuował.

– Czyli „trzeba jednak pewnej kreatywności i odpowiedniego wykorzystania kanonów prawa kościelnego”, by ochrzcić dziecko i wówczas sprawy nie ma, a kto się nie zgadza, ten „sieje zamęt”? – podsumował założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Wiara covidiańska w Kościele. Archidiecezja Mocton zakazuje wstępu do kościołów i przyjmowania Sakramentów przez osoby, które nie są w pełni zaszprycowane

  • Dobrze że u nas w Polsce jest taca, taki (,,bies”kup) i posłuszni mu księża zdechliby z głodu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net