Wietnam. Nie żyje dominikanin zaatakowany przez nożownika-narkomana w trakcie słuchania spowiedzi. „Umrzeć w takim momencie, musi być łaską”

W sobotę wieczorem w Wietnamie w Dak Mot o. Giuse Tran Ngọc Thanh OP został zaatakowany nożem, gdy sprawował dyżur w konfesjonale. Dominikanin nie przeżył. Napastnik został schwytany.

– Oddajemy naszego brata w ręce Pana – powiedział abp Aloisio Nguyen Hung Vi, ordynariusz Kon Tum podczas Mszy świętej żałobnej.

O. Tran OP pracował we wspólnocie dominikanów na terenie misyjnym w Dak Mot. Wietnamska prowincja dominikanów poinformowała na Facebooku, że gdy wysłuchiwał spowiedzi w kościele przed ostatnią Mszą świętą wieczorem, został zaatakowany przez obcego mężczyznę. Nożownik najpewniej jest niezrównoważony psychicznie. Zachodnie media, powołując się na lokalną policję podają, że napastnik był narkomanem.

Na pomoc o. Tranowi OP ruszył inny dominikanin. Został zraniony nożem, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. O. Tran OP z kolei po otrzymaniu pierwszej pomocy i kilku godzinach w szpitalu zmarł.

– Po śmierci o. Giuse myślę o słowach pieśni: „Pozwól mi być kapłanem i umrzeć u stóp ołtarza”. Nie mamy słów, by opisać, co stało się z o. Giuse. Możemy jedynie oddać naszego brata w ręce Pana. Podróżuje on teraz przez wieczność i nikt nie może oddzielić jego ani nas, od miłości Boga. Kiedy został zaatakowany, stał na miejscu Chrystusa, udzielając jego przebaczenia. Umrzeć w takim momencie, musi być łaską – powiedział abp Aloisio.

O. Tran OP urodził się w 1981 roku w Ho Chi Minh (dawniej Sajgon). W 2018 roku przyjął święcenia kapłańskie.

vaticannews.va / thetablet.org

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net