1 marca 2024
Kościół i wiaraWojskowość

Władze Birmy atakują kościoły i klasztory. Świat ignoruje trwający dramat

Junta w Birmie wciąż zwalcza wszelkie oznaki chrześcijaństwa. Rado Watykańskie zwraca uwagę, że o tym konflikcie i terrorze świat właściwie zapomniał.

– Lokalne źródła, które pragnęły zachować anonimowość poinformowały Radio Watykańskie, że kościoły i klasztory znalazły się na celowniku nowych władz, a setki księży i zakonnic uciekło wraz z parafianami, by nie zginąć pod bombami i zapewnić ludziom opiekę duchową – podaje vaticannews.va.

– Konflikt domowy w tym azjatyckim kraju staje się coraz bardziej zjadliwy, a liczba ofiar śmiertelnych i rannych wciąż rośnie – dodaje redakcja.

Kościelne źródła wskazują, że tylko w diecezji Loikaw ucierpiała ponad połowa z 41 parafii.

– Jesteśmy świadkami masowego exodusu księży i sióstr zakonnych, którzy przemieszczają się wraz z ludnością uciekającą z miast na wieś lub w góry. Idą z ludźmi nie tyle w obawie o własne życie, ile po to, by nie dopuścić, by zabrakło im sakramentów i duchowego wsparcia. W tych chwilach terroru pomocy potrzebują nie tylko katolicy – powiedziała Radiu Watykańskiemu osoba chcąca pozostać anonimowa.

Księża i siostry zakonne zajmują się uchodźcami w obozach, głównie na terenach przygranicznych Birmy. Ma tam przebywać „tysiące dzieci”.

– Zapewniają im nie tylko podstawowe środki do życia, ale także modlitwę i edukację. Osoba, z którą rozmawiało Radio Watykańskie podkreśla, że w tym czasie grozy zakonnicy „stali się punktem odniesienia dla wszystkich, podtrzymując nadzieję i odwagę, by iść dalej pomimo cierpienia”. Dzięki temu życie wiary trwa nadal i nigdy nie zostało przerwane przez bestialskie działania junty wojskowej – podkreślono.

Kościół w Birmie alarmuje, że na świecie właściwie nikt nie interesuje się trwającym w Birmie terrorem. Jeden z biskupów powiedział, że „tylko papież Franciszek” mówi na ten temat, jednak „jego apele są ignorowane przez wspólnotę międzynarodową”.

vaticannews.va

fot. ilustacyjne/fot. YouTube/Tom Preuße

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net