Wsparcie wojska przy ŚDM

foto: Aneta Korpalska/Kontrrewolucja.net ⓒ
foto: Aneta Korpalska/Kontrrewolucja.net ⓒ

Ok. 3 tys. żołnierzy weźmie udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży. Do Krakowa ma przyjechać także 450 wojskowych z państw NATO. Żołnierze-pielgrzymi będą nocować w jednostkach.

Jak twierdzi wiceminister MON Bartosz Kownacki, wśród działań MON jest m.in. budowa tymczasowych przepraw na rzece Wildze, a także na granicy Krakowa i Wieliczki. Armia ma przygotować dla pielgrzymów specjalne pola namiotowe. Wstępnie mówi się o 5 tys. namiotów dla 40-50 tys. pielgrzymów. Wojskowi saperzy będą także utwardzać drogi w rejonie Campusu Misericordiae.

Wojsko ma zorganizować punkty wydawania suchego prowiantu, głównie na czas czuwania w nocy z soboty na niedzielę ( z 30 na 31 lipca 2016r), kiedy pielgrzymów ma być najwięcej. Ponadto wojskowi będą obsługiwać 10 cystern z wodą do picia i angażować się w opiekę medyczną. Chęć przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, w których weźmie udział papież Franciszek zadeklarowało już ponad 560 tys. osób. Organizatorzy spodziewają się nawet 2,5 mln pielgrzymów.

Mas/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net