Tydzień Wychowywania na Twitterze

Ośmiu polskich biskupów wpadło na ciekawy sposób wykorzystania społeczności internetowych. Hierarchowie zamieszczają na Twitterze niedługie teksty o wychowaniu. Ma to związek z trwającym od 13 do 19 września V Tygodniem Wychowania.

– Młodzi ludzie potrzebują autorytetów i przewodników duchowych, a nimi są księża biskupi i papież Franciszek, który niemalże codziennie jest aktywny na twitterze” – wyjaśnił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Z Twittera korzysta ośmiu polskich biskupów: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita przemyski abp Józef Michalik, abp wrocławski Józef Kupny, bp Andrzej Czaja z Opola, bp Piotr Libera z Płocka, bp pomocniczy legnicki Marek Mendyk oraz bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Pierwszy tweet na stornie zmieścił bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, tuż po modlitwie Anioł Pański.  Wpisy są oznaczane hashtagiem , co ułatwi śledzenie akcji na Tweeterze. Wypowiedzi z danego dnia podaje dalej na swoim profilu Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski – @EpiskopatNews. Udział w tym przedsięwzięciu będzie miała również rodzina salezjańska, która w tym roku świętuje 200 rocznicę urodzin św. Jana Bosko.

Z okazji V Tygodnia Wychowania biskupi napisali list do wiernych, w którym podkreślali rolę autorytetów i przewodników duchowych: „Wybiórcze przyjmowanie zasad moralnych wprowadza człowieka w stan życiowej niepewności i zagubienia i prowadzi do chaosu. To z kolei uniemożliwia jego pełny rozwój i zatrzymuje uwagę jedynie na namiastkach szczęścia, na zaspokajaniu przyziemnych potrzeb, nie zawsze koniecznych do życia.” – ostrzegają hierarchowie. – „Tymczasem dla człowieka, zwłaszcza młodego, ważne jest poczucie stabilności i bezpieczeństwa, potrzebne jest mądre towarzyszenie mu oraz stawianie wyzwań na miarę jego pragnień i ideałów” – można przeczytać w liście. Biskupi skierowali swoje słowa również do rodziców, nauczycieli, katechetów i duszpasterzy. Apelowali, by podjęli się trudu całościowego wychowania człowieka. „Wychowanie bez wyrzeczeń, poświęcenia i ducha ofiarności, bez stawiania wymagań nie osiągnie celu, jakim jest ukształtowanie pełnego człowieczeństwa” – podkreślili.

Tydzień wychowania od czterech lat wiąże się ze wspomnieniem św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży. Cała akcja jest pomysłem Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich, która podkreśla rolę wychowania i jego cel, tzn. integralny rozwój człowieka.

Joan/wiara.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net