Wykonanie fatalne, ale pomysł dobry. Księża chcieli ukryć dużą liczbę wiernych podczas transmisji z Niedzieli Palmowej. „Doklejono” puste ławki (WIDEO)

Choć wielu księży i biskupów niestety przestaje służyć Bogu i Ewangelii, przestawiając się na służbę socjalistycznemu rządowi, to wciąż są i tacy, którzy mniej lub bardziej otwarcie sprzeciwiają się takiej postawie. W sieci hitem staje się próba „ukrycia” dużej ilości wiernych podczas transmisji z Mszy świętej w jednej z parafii w Nowym Sączu. Choć wykonanie „ukrycia” było fatalne, tak pomysł takiej metody wydaje się całkiem dobry, a na pewno oryginalny.

Sytuacja miała miejsce podczas Liturgii Mszy świętej w Niedzielę Palmową w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Jeden z internautów w tonie oburzenia udostępnił fragment z transmisji. Widzimy na nim – nie ma się co oszukiwać – nieudolnie wklejone puste ławki. Widoczni z prawej strony środkowego okienka ludzie są „ucięci”, zaś z lewej strony nagle pojawiają się kapłani z asystą.

– Mogą się zdarzać przerwy w transmisji z przyczyn niezależnych. Przepraszamy – napisano na stronie parafii.

O ile wykonanie materiału jest bardzo łatwe do przejrzenia, tak sam pomysł takiej przeróbki nie jest zły. Ewentualnie inną opcją, by uniknąć „zdalnych” donosów w razie łamania bezprawnie narzuconych limitów na liczbę wiernych w kościołach jest wyłączenie transmisji w trakcie Triduum Paschalnego. Przypominamy, że oglądanie transmisji Liturgii nie jest uczestnictwem w niej, a jedynie podrzędnym substytutem. Kościół nie dopuszcza bowiem możliwości „zdalnego” uczestnictwa w Sakramentach.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Według obecnych, bezprawnych rozporządzeń warszawskiego rządu, w kościele może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych.

Część kapłanów otwarcie natomiast sprzeciwia się roszczeniom rządu. Ostatnio głośno było o wypowiedział biskupów Jana Piotrowskiego oraz Ignacego Deca. Głośnym echem odbiło się także kazanie ks. prof. Tadeusza Guza oraz jego wywiad dla Radia WNET.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.