Legnica: wystawienie relikwii cudu eucharystycznego

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Dzisiaj w Legnicy, w kościele pod wezwaniem św. Jacka wystawiono relikwie wydarzenia eucharystycznego, do którego doszło 25 grudnia 2013 r. Mszy św. przewodniczył ks. bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz legnicki.

Uroczystości rozpoczęły się o godz.11.00 w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z katedry wyruszyła procesja do kościoła pw. św. Jacka, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. Podczas eucharystii wystawiono relikwie Ciała Pańskiego, którym licznie zebrani wierni mogli oddać cześć.

Wszystko rozpoczęło się 25 grudnia 2013 r. w kościele św. Jacka w Legnicy. Podczas udzielania Komunii św., jedna z hostii upadła na posadzkę. Do niezwykłego wydarzenia doszło po dwóch tygodniach od momentu, gdy ciało Chrystusa złożono w naczyniu z wodą w celu uniknięcia profanacji. Wkrótce pojawiło się na hostii przebarwienie w kolorze czerwonym.

Cud przyciągnął do kościoła rzecze wiernych. – Jest duże zainteresowanie dotyczące Cudu Eucharystycznego, który miał miejsce w naszej parafii. Przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski, ale mamy sygnały także z zagranicy. Grupy młodzieży ze Stanów Zjednoczonych, które przyjeżdżają na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, chcą przyjechać do Legnicy w ramach spotkań w diecezjach. Około 500 młodych Amerykanów będzie przeżywać przygotowanie do ŚDM w miejscu Cudu Eucharystycznego w naszej parafii – powiedział ks. dr Andrzej Ziobra, proboszcz parafii pw. św. Jacka w Legnicy.

Cud eucharystyczny mający miejsce w legnickiej parafii, został potwierdzony przez ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego w specjalnym komunikacie wydanym 10 kwietnia br.

Mas/radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net