Zakonnica zamordowana przez nastoletnie satanistki. Beatyfikacja w 21 rocznicę śmierci

6 czerwca na stadionie miejskim w Chiavennie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnej Sługi Bożej, s. Laury Mainetti. Zakonnica została zamordowana 21 lat temu przez nastoletnie satanistki. – Ta męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej całego życia oddanego wiernie na służbę Bogu – powiedziała postulatorka w procesie beatyfikacyjnym Francesca Consolini.

S. Mainetti należała do Zgromadzenia Służebnic Krzyża. Pracowała z młodzieżą. 21 lat temu na stadionie, na którym odbędzie się uroczystość, zamordowały ją trzy młode satanistki.

– Pochodziły z normalnych rodzin, niczego im nie brakowało. W śledztwie zeznały, że mordując zakonnicę, chciały złożyć hołd szatanowi. Zwabiły siostrę w pułapkę podszywając się pod potrzebującą pilnie pomocy dziewczynę w ciąży – czytamy na vaticannews.va.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Siostra Laura zginęła, ponieważ nie potrafiła i nie chciała odmówić prośbie o pomoc od dziewczyny, która opowiedziała jej o swoich trudnościach. Nie podejrzewała złej woli. Wyszła z domu i poszła pomagać. Robiła to zgodnie ze swoją życiową dewizą, że trzeba się spalać dla innych – powiedziała Radiu Watykańskiemu Francesca Consolini.

– Chciała być aktywną i uważną obecnością, aby być zawsze dyspozycyjną dla potrzebującej młodzieży. Mówiła, że największym darem jest odkrycie Chrystusa w drugim człowieku i dlatego nie należy nakładać ograniczeń na miłość i hojność. Ona jest naszą świętą z sąsiedztwa, jedną z wielu, których nie zauważamy w codziennym zabieganiu. Dewiza „Spotykam Boga tak, jak Maryja spotkała Słowo”: to klucz do całego jej życia – dodała.

Nastoletnie morderczynie zeznały, że „gdy zadawały jej dziewiętnaście morderczych ciosów, to siostra się za nie modliła i szeptała słowa przebaczenia”. Zaznacza, że to właśnie ich zeznania przyczyniły się do otwarcia procesu beatyfikacyjnego s. Mainetti. Zbrodni dokonano 6 czerwca 2000 roku.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.