Zastrzelono sędziwego kapłana w Pakistanie. Sprawcy nieznani

75-letni o. William Siraj został zastrzelony w Pakistanie na przedmieściach Peszawaru. Uzbrojeni napastnicy na motorze napadli na kapłana, który przebywał w swoim samochodzie, w którym przebywało dwóch innych księży. Jeden z nich został ranny.

Do napadu nikt się nie przyznał. Władze Kościoła w Pakistanie nazwały atak „tchórzliwym”, ponieważ sprawcy się nie ujawniają. Potępiono również niezdolność państwa do ochrony mniejszości religijnych w tym kraju.

– Lokalna policja obecnie bada wszystkie ślady zbrodni, co może pomóc w zrozumieniu motywu morderstwa. Wysłuchuje zeznań, które mogą rzucić światło na to zdarzenie, ale przede wszystkim na sprawców i motywy – podaje vaticannews.va.

Niewykluczone, że to atak islamistów wymierzony po prostu w wyznawców Chrystusa. Kilkukrotnie już islamiści dopuszczali się w Pakistanie brutalnych ataków na niemuzułmanów, szczególnie wobec chrześcijan, którzy stanowią jedynie 1,27 proc. ludności Pakistanu.

– Zagrożenia przybrały na sile zwłaszcza po zwycięstwie talibów w Afganistanie: od sierpnia ubiegłego roku zbrojne grupy talibów w Pakistanie zintensyfikowały swoją działalność, podobnie jak grupy związane z tzw. „Państwem Islamskim” – podkreśla watykański serwis.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net