Zbezczeszczona kaplica w Madrycie

Ściany kaplicy na terytorium Uniwersytetu Autonomicznego w Madrycie zostały pokryte antychrześcijańskimi napisami, a tabernakulum oblane czerwoną farbą. Nie wiadomo, kto zdewastował miejsce kultu – podejrzenie pada na lewicowe bojówki.

foto: twitter.com/MartaPastor
foto: twitter.com/MartaPastor

„Wolna aborcja” i „świecka edukacja” – m.in. takie hasła wymalowano czerwonym sprayem na ścianach kaplicy uniwersyteckiej. Pojawiły się również symbole transseksualistów. Sprawca obryzgał czerwoną farbą nie tylko ławki i klęczniki, ale również konfesjonał i tabernakulum. – Nie możemy dopuścić do tego, aby podobne zdarzenia osłabiły życie naszej wspólnoty. Przykro, że zdarzają się na uniwersytecie, czyli w miejscu, gdzie poszukuje się prawdy oraz mądrości. Uniwersytet powinien bronić wolności, która w najpełniejszy sposób realizowana jest poprzez wolność wyznania. To jedno z praw człowieka, tak bardzo bronionych przez Kościół – skomentował zajście metropolita Madrytu, apb Carlos Osoro.

Nie znaleziono jeszcze winnych zbezczeszczenia kaplicy, lecz policja podejrzewa bojówkarzy lewicowych. Akty agresji wobec religii chrześcijańskiej są coraz częstsze w Hiszpanii. Niedawno krajem wstrząsnęła grafika rozpowszechniana za pośrednictwem Internetu przez organizację LGBT Endavant. Obraz przedstawiał postacie Matki Bożej z Montserrat i Matki Bożej Opuszczonych całujące się tuż obok hasła „Przeciwko świętej opresji. Kochaj jak chcesz”.

MGOT/wpolityce.pl, thelocal.es

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.