Zdewastowano kaplicę Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie

Nieznany mężczyzna zdewastował wnętrze kaplicy Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Rozbił figurę Najświętszej Maryi Panny, uszkodził obraz Jezusa Miłosiernego, wywrócił wazony z kwiatami oraz porozrzucał modlitewniki.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 13. Z zapisu kamer wideo wynika, że mężczyzna wszedł do otwartego dla wiernych kościoła. Rozbił figurę NMP, chciał również zerwać wiszący obraz Jezusa Miłosiernego. Uszkodził częściowo obraz. Porozrzucał znajdujące się w kaplicy modlitewniki i wywrócił wazon z kwiatami.

Prawnie jest to wandalizm i profanacja miejsca kultu. Sprawą zajmuje się policja. Dzięki nagraniom, udało się zobaczyć twarz sprawcy. – Na monitoringu widać postać mężczyzny. Na razie nie wiadomo, czy był przez kogoś inspirowany i jakie mogły być motywy jego działania – poinformował ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezji Włocławskiej.

– Wiadomość o profanacji przyjąłem z wielkim smutkiem – powiedział ks. prał. Radosław Cyrułowski, proboszcz parafii. – W ten sam sposób zareagowali księża wikariusze, siostry zakonne oraz Parafianie. Wspólnie zastanawiamy się nad poprawą bezpieczeństwa w naszej świątyni. W takich chwilach przychodzą na myśl słowa, które stały się dewizą bł. ks. Jerzego Popiełuszko: Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj – dodał kapłan.

Policja poinformowała, że prowadzone czynności są nakierowane na ujęcie sprawcy. Ten, zdaniem funkcjonariuszy, dopuścił się obrazy uczuć religijnych oraz uszkodzenia mienia. Proszą też o przekazanie im wszelkich informacji mogących pomóc namierzyć sprawcę.

– Kościół św. Maksymiliana w Koninie jest kościołem otwartym na wszystkich ludzi. Mogą w nim znaleźć schronienie osoby strapione, nawracające się, pragnące wyciszenia, modlitewnego kontaktu z Bogiem, a nawet szukające azylu przed ścigającym je wyrokiem sumienia. Dlatego kościół pozostanie nadal otwarty, pomimo profanacji świętych wizerunków, do której w nim doszło. Czciciele Najświętszego Sakramentu mogą liczyć na otwartą kaplicę od porannej do wieczornej Mszy św. oraz na życzliwy, duszpasterski kontakt – poinformował proboszcz parafii, ks. prał. Radosław Cyrułowski.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.