Ze strony synodu o synodalności usunięto linka promującego LGBT. Sekretariat przeprasza

Sekretariat Synodu Biskupów przeprosił organizację LGBT za usunięcie ze strony internetowej synodu o synodalności linka do jej witryny. W usuniętym materiale zachęcano działaczy totalitarnego ruchu do uczestnictwa w synodzie.

Na oficjalnej stronie synodu biskupów znajdował się do niedawna link odsyłający do strony organizacji LGBT „New Ways Ministry”. To wspierająca totalitarny ruch amerykańska grupa która chce „otworzyć Kościół” na ideologię LGBT i ich postulaty. Wśród nich jest m.in. uznanie za „małżeństwo” związków jednopłciowych, błogosławienie homoseksualnych związków, czy też… wspieranie rasistowskiego i skrajnie lewicowego ruchu Black Lives Matter.

W usuniętym materiale zachęcano osoby określające się jako homoseksualiści, biseksualiści czy zmiennopłciowcy, by wzięli udział w synodzie biskupów.

W ubiegłym tygodniu link na szczęście usunięto. Niestety, władze sekretariatu synodu żałują tego. Wczoraj specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał menadżer ds. komunikacji Sekretariatu Synodu, Thierry Bonaventura. Jak przekonywał, usunięcie linka było „osobistą decyzją podjętą z przyczyn proceduralnych”. Przeprosił także za „wewnętrzny ból wspólnoty LGBT”.

Dodał także, że strona synodresources.org prowadzona jest przez Sekretariat Synodu, lecz ponieważ nie ma końcówki „.va”, nie musi „odzwierciedlać stanowiska Stolicy Apostolskiej”.

Portal pch24.pl przypomina, że organizacja News Ways Ministry została skrytykowana w 1999 roku przez Kongregację Nauki Wiary. W nocie podpisanej przez ówczesnego prefekta, kard. Józefa Ratzingera – późniejszego papieża Benedykta XVI – stwierdzono, że poglądy grupy w kwestii oceny moralnej homoseksualnych czynów są „doktrynalnie nieakceptowalne”, gdyż „nie odzwierciedlają nauczania Kościoła katolickiego na ten temat”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net