Żenada w wykonaniu episkopatu. Ocenzurowali swój własny list dotyczący NFRR. „Cyrk na kółkach”

Na stronie Konferencji Episkopatu Polski ocenzurowano list biskupów do kapłanów, w którym w pozytywny sposób wyrażano się o Mszy świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (NFRR). Episkopat w żaden sposób nie odniósł się do tego faktu, najwyraźniej przekonany, że nikt o tym nie wie.

O sprawie poinformował na Twitterze Mateusz Ochman. Sytuację wprost nazwał „cyrkiem na kółkach”.

– @EpiskopatNews z okazji Wlk. Czwartku napisał list do kapłanów, w którym bardzo pochlebnie wypowiadał się o klasycznej formie rytu rzymskiego. Dziś już ten list jest ocenzurowany – napisał na Twitterze Mateusz Ochman. W kolejnym wpisie przypomniał słowa z Ewangelii św. Łukasza. – Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie – napisał Ochman.

– To poprzez nieustanną dbałość o liturgię, o jej piękno i szlachetność wielu z nas wchodziło na drogę kapłańskiego życia. Dziś także widać to w pewnej fascynacji liturgią sprawowaną w formie nadzwyczajnej. Niezaprzeczalny pozostaje fakt, że wielu młodych ludzi pociąga dziś taka dbałość o piękno celebracji eucharystycznej. Poszukują oni Chrystusa i pragną Go odkrywać w Kościele. To pragnienie musi być na nowo odczytane – czytamy w usuniętym ze strony Episkopatu, a dostępnej jedynie w archiwalnej wersji fragmentu listu.

Jednak usuniętych treści jest więcej i dotyczą całego akapitu. Można porównać je samemu. TUTAJ znajduje się wersja aktualna, zaś TUTAJ wersja pierwotna.

Aby tego było mało, sobotnia informacja Ochmana mocno uderza w opublikowaną następnego dnia wypowiedź abpa Stanisława Gądeckiego. – Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować – powiedział cytowany przez KAI hierarcha podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej. – Dość śmiesznie niestety to brzmi w obliczu zaangażowania biskupów w dwie partie polityczne, ulegania propagandzie dot. tzw. pandemii oraz cenzury listu @EpiskopatNews o tradycjonalistach – skomentował założyciel Kontrrewolucja.net Dominik Cwikła.

Czy biskupi naprawdę sądzą, że taka cenzura i jawne rugowanie Mszy świętej jest godne katolika?

twitter.com / episkopat.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.