17 maja 2024
Kościół i wiara

Żydowscy nacjonaliści zastraszają i nękają w Jerozolimie. Zdewastowano cmentarz, wzywano do uśmiercania Ormian i chrześcijan

Na Starym Mieście w Jerozolimie w ostatnich tygodniach wzrosły antychrześcijańskie incydenty. „Reuters” informuje, że chrześcijanie są nękani i zastraszani przez agresywnych żydowskich nacjonalistów.

Na początku miesiąca zatrzymano mężczyznę, który zdewastował posąg Chrystusa w Kościele Biczowania. Agencja „Reuters” przypomina, że według ewangelicznych przekazów w tym miejscu Jezus miał wziąć krzyż, gdy został skazany na śmierć.

– To jest kościół upamiętniający cierpienie Jezusa, a robienie takich rzeczy właśnie tutaj jest czymś bardzo, bardzo złym – skomentował o. Eugenio Alliata z Muzeum Ziemi Świętej.

To jednak nie jedyny incydent w ostatnim czasie. W styczniu na ścianach ormiańskiego klasztoru św. Jakuba pojawiło się graffiti w języku hebrajskim o treści „śmierć Ormianom” i „śmierć chrześcijanom”.

– W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, powiedziałbym, że od czasu, gdy władzę sprawuje nowy rząd, takie ataki stają się bardzo powszechne – powiedział Miran Krikorian, właściciel restauracji na Starym Mieście.

– Problem polega na tym, że mamy poczucie, że nic nie możemy z tym zrobić – dodał.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Łaciński Patriarchat Jerozolimy przekazał, że odnotowano co najmniej cztery inne przypadki wandalizmu wymierzonego w chrześcijan. W jednym z nich grupa żydów obrzuciła krzesłami i stołami teren koło siedziby Kustodii Ziemi Świętej. Zdewastowano również chrześcijański cmentarz w Jerozolimie.

– Ciasny labirynt uliczek Starego Miasta w Jerozolimie kryje święte miejsca żydów, chrześcijan i muzułmanów, a mieszkające tam społeczności dawno wypracowały sposoby współżycia – podkreśla Reuters.

Miejscowa policja nie odpowiedziała na pytania agencji dotyczące wzrostu ilości ataków na chrześcijan. Przekazano jedynie, że we wszystkich przypadkach sprawcy zostali aresztowani i wniesiono akty oskarżenia.

W oświadczeniu później dodano, że policja prowadzi „wzmożone patrole wokół Starego Miasta, domów modlitwy i świętych miejsc w celu zachowania bezpieczeństwa, porządku publicznego i wolności religijnej dla wszystkich”.

pch24.pl

fot. ilustacyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net