1 marca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Nie żyje o. Gabriel Amorth

Wczoraj zmarł w Rzymie ojciec Gabriel Amorth, znany głównie egzorcysta i autor książek na temat walki duchowej. 91-letni paulista odszedł po ponad 60 latach służby Kościołowi i Bogu, żegnają go dziś kapłani, katoliccy publicyści i wierni, których życie odmieniła jego działalność.

foto: twitter.com/JamesGRickards
foto: twitter.com/JamesGRickards

O. Amorth znany był przede wszystkim ze swoich działań związanych z posługą egzorcysty. Po święceniach w 1954 r. wstąpił do Towarzystwa Świętego Pawła, znanego jako zakon paulistów. W 1986 r. został mianowany egzorcystą i temu powołaniu poświęcił dalszą część swojego życia. Założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów. Starał się też zwrócić uwagę wiernych na problem zagrożeń duchowych i wskazać najczęstsze zasadzki zastawiane przez szatana. Ostrzegał przed „modą” na magię, m.in. podsycaną przez serię książek o Harrym Potterze. Tematyce walki z diabłem poświęcona była większa część jego publikacji, m.in. „Świadectwo egzorcysty”, „Wyznania egzorcysty” czy „Egzorcyści i psychiatrzy”.

Ojciec Amorth był wielkim czcicielem Matki Bożej. Należał do Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej i redagował włoski miesięcznik maryjny „Madre di Dio”. Interesowała go także tematyka hagiograficzna – był autorem dzieła o mistyczce i stygmatyczce Alexandrinie Da Costa.

W 2000 r. o. Amorth oficjalnie przeszedł na emeryturę, lecz wciąż prowadził działalność publiczną udzielając wywiadów i publikując książki. W wieku 91 lat trafił do szpitala z komplikacjami związanymi z zapaleniem płuc, które bezpośrednio spowodowało jego śmierć.

MGOT/aleteia.org, tygodnikprzeglad.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net