15 czerwca 2024
Kultura i recenzje

200-letnie drzewo było brytyjskim symbolem. Zatrzymano nastolatka, który je ściął (WIDEO)

16-letni chłopiec ściął „drzewo Robin Hooda” – potężny, mający 200 lat jawor, uwieczniony w filmie „Robin Hood: Książę Złodziei”. Nastolatek został zatrzymany przez brytyjską policję.

W Zjednoczonym Królestwie wiele osób jest oburzonych z powodu ścięcia znanego „drzewa Robin Hooda”. Chodzi o 200-letni jawor na północy Anglii w Sycamore Gap koło ruin muru Hadriana.

Popularne drzewo sfilmowano w filmie „Robin Hood: Książę Złodziei”. Do niedawna było wielką atrakcją turystyczną regionu. Było, ponieważ je ścięto.

Drzewo znajdowało się na terenie Parku Narodowego Northumberland. Ścięte drzewo znaleźli spacerowicze.

BBC podało, że drzewo wyglądało na ścięte celowo. Część pnia oznaczona była białą farbą wskazującą na użycie piły łańcuchowej.

Turystów poproszono o nie zbliżanie się do pnia do czasu wyjaśnienia sprawy.

Miejscowy parlamentarzysta z Hexam Guy Opperman zwrócił uwagę, że „bez wątpienia czyn przestępczy” i „nawet jeśli policja złapie sprawcę, drzewa już nie ma”. Wczoraj wieczorem BBC podała, że policja w Northumbrii zatrzymała w związku ze sprawą 16-letniego chłopca.

Dyrektor parku Andrew Poad przekazał, że drzewo było „ważnym i charakterystycznym elementem krajobrazu od prawie 200 lat”. Jawor ten był najczęściej fotografowanym drzewem w Zjednoczonym Królestwie. W 2016 roku w wyniku plebiscytu wybrano to drzewo na drzewo roku.

– Była to światowej sławy atrakcja, a dzisiejsze wydarzenia wywołały znaczny szok, smutek i gniew w całej lokalnej społeczności i poza nią. Apeluję do opinii publicznej o informacje, które mogą nam pomóc – jeśli widziałeś lub słyszałeś coś podejrzanego, co może nas zainteresować, daj nam znać – przekazał nadinspektor Kevin Waring z policji hrabstwa Northumberland.

Obecnie nie wiadomo, dlaczego ścięto „Drzewo Robin Hooda”.

o2.pl

fot. YT/The Sun

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net