Afera w TVN! Jeden z uczestników usunięty z jutrzejszego finału „Top model”. Czarnoskóry mężczyzna dopuścił się przestępstwa seksualnego

Jutro w TVN odbędzie się finał IX edycji programu „Top model”, który cieszy się popularnością wśród mas. Tuż przed nim wybuchł skandal z powodu przeszłości jednego z uczestników. Dominic D’Angelica, jak się okazuje, był w przeszłości skazany za przestępstwo seksualne. Mało tego – stacja miała otrzymać o tym informacje i nie reagować. Dopiero dziś, gdy sprawę nagłośnił jeden z portali plotkarskich, wydano oświadczenie i wydalono uczestnika.

Amerykańska fundacja Operation Care poinformowała, że czarnoskóry finalista IX edycji „Top model” w TVN był wcześniej skazany za przestępstwo na tle seksualnym z osobą nieletnią.

– Z naszej rozmowy z fundacją Operation Care wynika, że kontaktowano się z produkcją show już w sierpniu. Odzew niestety nie nadszedł – poinformował pudelek.pl.

– Z dokumentów zgromadzonych na stronach rządowych hrabstwa Amador w Kalifornii wynika […], że Dominic D’Angelica, dotychczas jeden z potencjalnych zwycięzców w wielkim finale, został w 2011 roku skazany za uprawianie seksu oralnego z osobą nieletnią – czytamy.

22-letni wówczas mężczyzna miał zostać skazany na 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Trzy lata później zaś został uznany winnym naruszenia warunków zawieszenia. Miał spowodować „znaczne obrażenia ciała” oraz „planować przestępstwo”. Wówczas dzisiejszy finalista „Top Model” miał zostać skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności.

– Co ciekawe, choć dla wielu przeszłość Dominika może budzić ogromne zdziwienie, to jedna z amerykańskich fundacji informowała o tym fakcie już od kilku miesięcy. Mowa o Operation Care Amador County, która działa na rzecz ofiar przestępstw i przemocy na tle seksualnym – podkreśla portal, który skontaktował się z organizacją w celu wyjaśnienia sprawy.

– Wszystkie informacje są zawarte w publicznym rejestrze, do którego polscy obywatele nie mają jednak dostępu. Matka ofiary ma wszystkie potrzebne dokumenty i zdjęcia ze sprawy. Warto wspomnieć, że rodzina ofiary dowiedziała się w sierpniu, że Dominic wziął udział w programie i próbowali skontaktować się z produkcją, jednak nie uzyskali żadnej odpowiedzi – poinformował przedstawiciel fundacji.

– To nie pierwszy raz, gdy rodzina ofiary poprosiła nas o kontakt z produkcją programów, w których pojawił się Dominic. Nadal goni za sławą, a nam zależy na tym, żeby ludzie wiedzieli, z kim mają do czynienia. (…) Kontaktowaliśmy się z produkcją wielu show. W przeszłości już raz usunięto go wraz z bratem z obsady jednego z programów, byli o krok od zwycięstwa, ale wycięli ich w ostatniej chwili w dniu premiery. Niedawno Walmart zrezygnował z reklamy szkieł kontaktowych z jego udziałem, nazywała się chyba True Religion, z nimi też się kontaktowaliśmy – podkreśla organizacja.

Pudelek.pl podkreśla, że sam finalista „konsekwentnie milczy i ograniczył możliwość dodawania komentarzy na swoim koncie na Instagramie”.

Po nagłośnieniu afery na popularnym portalu plotkarskim, producent programu w końcu wydał oświadczenie, w którym poinformował o usunięciu D’Angelica z programu.

– W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje – czytamy w oświadczeniu na Instagramie podpisanym przez Dyrektora Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Marcina Barcza.

#F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 40px; margin-right: 14px; width: 40px;">
#F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 100px;">
#F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; width: 60px;">
Wyświetl ten post na Instagramie.
#F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(0px) translateY(7px);">
#F4F4F4; height: 12.5px; transform: rotate(-45deg) translateX(3px) translateY(1px); width: 12.5px; flex-grow: 0; margin-right: 14px; margin-left: 2px;">
#F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(9px) translateY(-18px);">
#F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 20px; width: 20px;">
#f4f4f4; border-bottom: 2px solid transparent; transform: translateX(16px) translateY(-4px) rotate(30deg)">
#F4F4F4; border-right: 8px solid transparent; transform: translateY(16px);">
#F4F4F4; flex-grow: 0; height: 12px; width: 16px; transform: translateY(-4px);">
#F4F4F4; border-left: 8px solid transparent; transform: translateY(-4px) translateX(8px);">
#F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 224px;">
#F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; width: 144px;">

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn)

pudelek.pl / instagram.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.