Autorka „Harry’ego Pottera” wykluczona ze specjalnego programu z okazji 20-lecia rozpoczęcia serii filmów. Mimo jej umizgów do LGBT, okazała się być za mało „postępowa”

HBO Max wkrótce pokaże specjalny program wyprodukowany z okazji 20-lecia rozpoczęcia serii filmów o Harrym Potterze. Autorka zekranizowanej powieści, J. K. Rowling nie weźmie jednak udziału w wydarzeniu. Ta została wykluczona nieoficjalnie ze względu na to, że ma „zbyt konserwatywne” poglądy na płeć i role z nią związane i to pomimo tego, że puszczała niejednokrotnie oko do środowisk LGBT.

„Harry Potter 20. rocznica. Powrót do Hogwartu” to tytuł specjalnego programu, który ma przypomnieć, filmy o Harrym Potterze. Pojawić się mają aktorzy grający główne role: Daniel Radcliffe, Emma Watson oraz Rupert Grint. To będzie pierwsze od 10 lat oficjalne spotkanie tej trójki aktorów.

W programie udziału nie weźmie jednak autorka serii książek, na podstawie których powstały filmy. J. K. Rowling pokazana zostanie jedynie na archiwalnym materiale filmowym.

Media w Zjednoczonym Królestwie spekulują, jaki jest prawdziwy powód takiej decyzji. Najczęściej wskazuje się na „kontrowersyjne poglądy” na temat płci, ról społecznych i feminizmu. Wiele tytułów prasowych i telewizji uważa, że te są zbyt „konserwatywne”. Co zabawne, sama autorka wielokrotnie robiła umizgi wobec środowisk opartych o totalitarną ideologię LGBT. Wypowiadała się np., że jedna z postaci w jej książce jest rzekomo homoseksualna, choć ani niczego w fabule to nie zmieniało ani nic na to nie wskazywało.

„Kontrowersyjne poglądy” Rowling miały objawić się m.in., gdy na Twitterze skrytykowała tekst, w którym zamiast „kobiety” użyto zwrotu „osoby miesiączkujące”.

– Jestem pewna, że kiedyś było słowo dla takich ludzi. Niech mi ktoś pomoże: Wumben, Wimpund, Woomud? Jeżeli płeć nie jest prawdziwa, to przeżyta rzeczywistość kobiet na całym świecie zostaje wymazana. Znam i kocham osoby transpłciowe, ale wymazanie pojęcia płci pozbawia możliwości sensownej dyskusji o swoim życiu. Moje życie zostało ukształtowane przez bycie kobietą – napisała „kontrowersyjnie” Rowling.

Inną „kontrowersją” była inna powieść autorki, „Niespokojna krew”. Napisała ją pod pseudonimem Robert Galbraith. W powieści seryjnym mordercą był mężczyzna, który przebierał się za kobietę, po czym mordował swoje ofiary.

Oczywiście, za autorką powieści nie tylko nie ujęli się aktorzy filmów, lecz jeszcze ją za to zaatakowali. – Muszę stanąć w obronie osób transpłciowych. Czasami cisza jest głośniejsza – mówił Grint.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net