Chrześcijańskie opowieści dla najmłodszych

Wydawnictwo 3DOM ma przyjemność zaprezentować Szanownym Czytelnikom niezwykłą pozycję autorstwa Williama Cantona, pt. „Dziecięca książka o wojownikach”. Książka ta została stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych. Autor, posługując się jasnym, zrozumiałym dla dzieci językiem, wprowadza je w świat dawnych dziejów wczesnochrześcijańskiej Europy.

Książka przedstawia fascynujące legendy z czasów starożytnej i średniowiecznej Europy. Najmłodszym Czytelnikom przedstawia je Prawdomówny Bajarz, snujący historie podczas długich, zimowych wieczorów. To on prowadzi ich przez minione dzieje wielkich władców, opowiadając kolejne przygody od Bożego Narodzenia, aż po święto Trzech Króli.

Wędrując z Bajarzem po kartach książki, młodzi Czytelnicy doświadczą niezwykłych przygód, jakie spotkały odważnych rycerzy i mądrych monarchów. Dzieci poznają m.in. losy cesarza Konstantyna Wielkiego, cesarza bizantyjskiego Justyniana Wielkiego, króla angielskiego Alfreda Wielkiego, Karola Wielkiego, czy króla Norwegii Olafa Tryggvasona. Co najistotniejsze, zrozumieją, jak ważna dla wszystkich tych postaci okazała się wiara w Jezusa Chrystusa.

Legendy chrześcijańskie w niezwykły sposób pomagają kształtować duchową tożsamość młodych katolików, ukazując im piękno i wartość religii. Jest to wyjątkowo istotne w świecie, który stara się skierować uwagę najmłodszych na rzeczy przyziemne, materialne i przemijające. Śledząc losy dawnych rycerzy i królów, dzieci mogą doświadczyć ich niezwykłego stylu życia, który łączył dokonywanie rzeczy wielkich z głęboką wiarą w Jezusa Chrystusa.

Z kart książki Williama Cantona najmłodsi dowiedzą się o różnych drogach, jakie przebyły do Boga wielkie postaci historyczne. Wśród burzliwych dziejów, wojen i sojuszy, każdy z nich spotykał się z kwestią wiary. Niektórzy z nich byli już gorącymi wyznawcami Chrystusa, uroczyście pielęgnującymi swą wiarę. Inni dopiero poznawali niezwykłe bogactwo Świętej Wiary Katolickiej, przeżywają głębokie i szczere nawrócenie.

W pozycji nie zabrakło także wątku prześladowań, które dotknęły chrześcijan przed panowaniem Konstantyna Wielkiego. Autor opisał je z odpowiednią pieczołowitością, dbając przy tym o wrażliwość dziecięcych odbiorców.

Zachęcamy do zapoznania się z niniejszą książką, która w pięknej formie prezentuje najmłodszym niezwykłe dzieje chrześcijańskich wojowników.

Portal kontrrewolucja.net jest patronem medialnym pozycji

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net