15 maja 2024
Kultura i recenzje

Cóż to za historia z tym jodkiem potasu w Polsce?

Ostatnio obserwujemy kolejną falę lęku i niepewności. Media po raz kolejny straszą nas następnym – po pandemii i działaniach militarnych na Ukrainie – zagrożeniem związanym tym razem z radioaktywnością, wybuchem nuklearnym i skażeniem radioaktywnym. Czy wywoływany niepokój to efekt bałaganu, złej organizacji władzy i niedbalstwa, czy może działanie celowe…

Pod koniec roku Wydawnictwo 3DOM proponuje swoim Czytelnikom książkę o bardzo aktualnej tematyce – „O co chodzi z tym jodkiem” autorstwa Marcina Sowińskiego. Doktor Sowiński postanowił przeprowadzić prywatne śledztwo i podjął się próby wyjaśnienia niezrozumiałych działań polskiego rządu.

Dlaczego nagle i masowo zaczęto zaopatrywać obywateli w tabletki z jodkiem potasu? Czy chodzi jedynie o zagrożenie, jakie rzekomo dla Polski stanowią walki na Zaporożu w pobliżu ukraińskiej elektrowni atomowej?

Autor powołuje się na przepisy prawa oraz informacje pochodzące ze strony WHO, o których wiele osób nie ma pojęcia. Przywołuje statystyki dotyczące działań niepożądanych po przyjęciu jodku potasu. W raportach odnajdziemy np. 4 przypadki śmierci, 4 przypadki ślepoty, paraliże, choroby autoimmunologiczne, wstrząsy anafilaktyczne, sepsy, infekcje oraz wiele, wiele innych patologii po jodku. Czy Polacy są tego świadomi?

To nie pierwszy raz, gdy polski rząd podejmuje decyzje, nie uwzględniając wyników badań naukowych. W końcu zarówno niedobór jak i nadmiar jodu potrafią być szkodliwe i to w równym stopniu! Dr Marcin Sowiński powołuje się na wyniki obserwacji, w której udowodniono, że nadmierne spożycie tej substancji może powodować zapalenie tarczycy i raka brodawkowatego tarczycy, może również zaostrzyć przebieg Hashimoto i przyspieszyć niszczenie komórek tarczycy. 

A jak proceder tłumaczą organy władzy? Doktor przytacza korespondencje z kilkoma urzędami w Polsce, a dokładnie opisuje osiem przykładów braku kompetencji urzędników państwowych na różnych szczeblach administracji, których odpowiedzi są ważne do poznania charakteru i skali spraw poruszonych w książce.

Pozycja jest już dostępna na stronie Wydawnictwia 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net