Czy papież może być heretykiem?

„Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów” (Dz 20, 29-30). „Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go (…). Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata” (Mt 18, 15).

Historia Kościoła powszechnego to dzieje nieustannej walki o zbawienie dusz. Nauka, jaką dwa tysiące lat temu głosił Pan Jezus, a po Nim Jego uczniowie, docierała do wielu ludzi o różnym stanie wiedzy i rozmaitych postawach duchowych. Naturalnym było więc zjawisko, że z czasem niektórzy z wiernych potrafili interpretować słowa Ewangelii na własny sposób, niekoniecznie jednak zgodny z Jej wykładnią i duchem. Kościół nieustannie musiał więc stać na straży czystości nauki i dzieło to wydaje się nie mieć końca, wciąż bowiem znajdują się chrześcijanie, gotowi w imię pewnych idei naginać lub wręcz łamać zasady płynące z Pisma Świętego oraz Tradycji, dwóch filarów katolickiej wiary.

Jednak im wyżej w kościelnej hierarchii stoją ci głoszący błędy wierni, tym większy zamęt są w stanie zasiać w Bożej owczarni. Co natomiast stałoby się, gdyby wypaczeń nauki Kościoła dokonywał sam wikariusz Chrystusa?

„Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji” to książka Johna T. Lamonta i Claudia Pierantoniego, zawierająca świadectwa odzewu duchownych oraz świeckich wiernych na niepokojącą sytuację, za jaką uznano ogłoszenie przez papieża Franciszka adhortacji pt. „Amoris Laetitia”, w związku z zawartymi w niej treściami. W publikacji zawarto sześć dokumentów, m.in. pytania czterech kardynałów (Waltera Brandmüllera, Raymonda L. Burke’a, Carla Caffarry i Joachima Meisnera), tzw. „Dubia”, których autorzy pragną rozwiania wątpliwości na temat spójności zawartości papieskiego dokumentu z nauczaniem Kościoła. Katoliccy hierarchowie oraz uczeni, szczegółowo analizując treść adhortacji pod kątem prawowierności, w trosce o dobro wspólne stawiają szereg pytań i dzielą się wątpliwościami, jakich może doświadczyć katolik, pragnący jednocześnie uznawać poglądy głoszone przez papieża i stać wiernie przy nauce Kościoła.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pozycją, która przybliża Czytelnikowi wiele istotnych zagadnień z zakresu naszej wiary. Książkę mogą Państwo nabyć na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Portal kontrrewolucja.net jest patronem medialnym pozycji

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Czy papież może być heretykiem?

  • 20 grudnia 2021 o 14:22
    Permalink

    ksiądz Rafał Trytek z Krakowa potrafi to wyjaśnić

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net