Demoniczny wirus

Do regularnej sprzedaży trafiła właśnie książka „Fortes in fide” – dzieło stanowiące kontynuacje bestselleru „Zanim nadejdzie”. Arcybiskup Carlo Maria Viganò nie spoczął na laurach i wciąż aktywnie wyraża swoją opinię na temat niepokojących zmian we wspólnocie Kościoła. Jego szerokie zaangażowanie pozwoliło na zebranie sporej ilości materiału i wydanie już drugiej książki! O czym dokładnie będziemy mogli przeczytać w drugiej części publikacji?

Arcybiskup Carlo Maria Viganò podobnie jak w pierwszej części odnosi się do następstw II Soboru Watykańskiego – m.in. dziwnej formy praktykowania ekumenizmu oraz coraz śmielszego upodabniania katolicyzmu do protestantyzmu. Autor listów niepokoi się przede wszystkim spłyceniem liturgii – ograbieniem jej z licznych wartościowych elementów i symboli.

Tematyka drugiego zbioru listów arcybiskupa Carla Marii Viganò jest jednak o wiele szersza od pierwszej części – pochyla się ona bowiem także nad aktualnymi problemami, z jakimi zmaga się świat. Mowa tutaj przede wszystkim o domniemanej pandemii, a także szczepieniach przeciwko COVID-19. Hierarcha kościelny dzieli się również swoimi obawami na temat spadku pobożności i coraz liczniejszemu odchodzeniu wiernych od Boga i Kościoła.

W wypowiedziach hierarchy kościelnego zobaczyć możemy jego opinię na temat tzw. Wielkiego resetu – jego celem ma być przygotowanie ludzi na nadejście czasów Antychrysta. Rewolucja prowadzona ma być w efekcie ograbienia społeczeństwa z tożsamości, wszelkich wzorców moralnych, a także budowanej przez wieki kultury.

Dzieło to wzbogacone zostało przedmową arcybiskupa Jana Pawła Lengi, który w autorze listów upatruje postać niezłomnego rycerza Chrystusa, osobę o bezkompromisowym podejściu do spraw tyczących się zasad wiary i Kościoła.

– Jego głos brzmi jak trąba, jak dzwon ogłaszający ludziom w czasie nieszczęścia niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Tu jego głos mówi, że wierni mogą stracić swoje zbawienie wieczne, jeżeli ludzie Kościoła, pasterze i owce, nie wrócą do owczarni Chrystusa i nie będą głosić tej nauki, którą On zostawił jako nakaz dla swych Apostołów – pisze we wstępie abp Lenga.

Książkę arcybiskupa Carla Marii Viganò znajdą Państwo na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Portal kontrrewolucja.net jest patronem medialnym pozycji

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net