Drzymała XXI wieku

– Pandemia spowodowała festiwal propozycji mających na celu ratować przedsiębiorców i dbać o zdrowie ludzi. W efekcie tych działań zbankrutowało najwięcej firm w historii i zginęło najwięcej ludzi od czasów II Wojny Światowej i nie wirus to spowodował, tylko reakcja rządu na wirusa – pisze Radosław Patlewicz w swojej książce „Nowy wóz Drzymały”.

Dokument patriotyczny poświęcony jest w głównej mierze Michałowi Drzymale. Postać ta stała się przykładem polskiej pomysłowości w walce z biurokracją i nie tylko. Warto jednak zauważyć, że nie zamieszkanie w wozie zrobiło z niego bohatera. Dziesiątki, jeżeli nie setki Polaków zamieszkało w wozach, gdyż nie mogło od władz pruskich uzyskać pozwolenia na budowę domu. Michał przeszedł do historii, gdyż skutecznie żonglował przepisami prawa, aby ośmieszyć wrogą biurokrację.

Im bardziej pokazywał urzędnikom, jacy są mali, tym bardziej oni chcieli się na nim zemścić. Wymyślali kolejne absurdy, kierowane niskimi pobudkami zemsty, przez co stawali się jeszcze mniejsi i tym łatwiej można było ich dalej ośmieszać.

Książka czyni doskonałe porównanie okresu okupacji do aktualnego czasu pandemii. Obecnie panujące absurdalne przepisy nie załamały Polaków. Wręcz przeciwnie – jak główny bohater – stawiamy czoło obostrzeniom i przeszkodom. Puby zamieniły się w baseny, muzea lub fabryki maseczek. Siłownie zamieniły się w ośrodki zdrowia, a sale do ćwiczeń urządzają zawody sportowe. Wszystko po to, by uratować swój dorobek życia przed upadkiem.

Sztywne przepisy uprzykrzają życie rodakom od wielu lat. Dokument poświęcony Drzymale XXI wieku, który przeciwstawia się absurdom prawa jest już dostępny w Wydawnictwie 3DOM.

Materiały prasowe wydawnictwa 3DOM

Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym pozycji

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net