15 czerwca 2024
Kultura i recenzje

„Eurowizja 2023”. Konkurs nie odbędzie się na Ukrainie

Konkurs „Eurowizja 2023” nie odbędzie się na Ukrainie. Poinformowała o tym Europejska Unia Nadawców (EBU). Możliwe, że konkurs zorganizuje Zjednoczone Królestwo.

Choć sam konkurs „Eurowizja” od dawna już nie jest konkursem dotyczącym piosenek, a politycznej poprawności i kiczu, to wciąż cieszy się dużą sympatią ludzi. Wyniki także łatwo przewidzieć, np. w tym roku zwyciężyła Ukraina.

Prezydent Wołodymyr Zełenski nawet zapowiadał, że przyszłoroczny konkurs zostanie zorganizowany w zniszczonym Mariupolu. Dziś już wiadomo, że tak się nie stanie.

Jak wskazali organizatorzy, w mieście, w którym odbywa się konkurs „Eurowizji” musi działać międzynarodowe lotnisko i wymagane jest co najmniej 2 tys. pokojów w hotelach. Państwo organizujące konkurs musi też przygotować obiekt na co najmniej 10 tys. widzów.

EBU poinformowało, że konkurs nie odbędzie się na Ukrainie. – Biorąc pod uwagę wojnę trwającą od rosyjskiej inwazji na tegoroczny zwycięski kraj, EBU poświęciła czas na przeprowadzenie pełnej oceny i studium wykonalności z udziałem specjalistów z telewizji UA:PBC i osób trzecich, w tym w kwestiach bezpieczeństwa i ochrony – napisała unia w oświadczeniu.

– Po obiektywnej analizie Grupa Referencyjna EBU z głębokim żalem stwierdziła, że w obecnych okolicznościach telewizja ukraińska nie może zagwarantować bezpieczeństwa i zapewnić gwarancji operacyjnych wymaganych od nadawcy do organizacji i produkcji konkursu zgodnie z jego regulaminem – zaznaczono.

EBU podała również, że prowadzi obecnie rozmowy z BBC w sprawie zorganizowania w przyszłym roku konkursu w Zjednoczonym Królestwie.

– Zgodnie z regulaminem i w celu zapewnienia ciągłości wydarzenia, EBU rozpocznie teraz rozmowy z telewizją BBC, jako tegorocznym zdobywcą drugiego miejsca, na temat potencjalnego bycia gospodarzem Eurowizji 2023 w Wielkiej Brytanii – czytamy w komunikacie na stronie EBU.

interia.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net